امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22961
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد حسن نامی گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد حسن نامی گفت: در زمینه‌ دستاوردهای فضایی و حضور در مدار‌ جو، کشورها همدیگر را حمایت نمی‌کنند و در واقع کشور ما به صورت مستقل عمل کرده و همواره از دانش اساتید و نخبگان خود در زمینه‌ فضایی بهره برده‌ایم.

وی با بیان این که در زمینه فضایی تلاش داریم تمام اولویت‌‌های کشور را همزمان پیش ببریم، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش فضا در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و در این راستا از نخبگان خود در دانشگاه‌های بزرگ کشور مانند صنعتی شریف و امیرکبیر بهره برده‌ایم.

وی با بیان این که ایران دارای یک پایگاه ثابت فضایی در استان سمنان است گفت: پایگاه‌های دیگری در حال احداث هستند و در تلاش هستیم در این عرصه شروعی‌ قدرتمند داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که پیشرفت‌ کشورها در زمینه‌های فضایی بسیار مورد اهمیت قرار گرفته گفت: این موضوع آن قدر مهم است که در تقسیم‌بندی کشورها به فراملی، ملی، منطقه‌ای، کروی و فراکروی، وضع ژئو پلتیک آن ها موثر است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار