امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22964
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 134
عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه دولت دهم و مجلس هشتم مهمترین و بزرگترین خدمت را به قالیبافان ...

عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه دولت دهم و مجلس هشتم مهمترین و بزرگترین خدمت را به قالیبافان کردند، اظهار داشت: قالیبافان و سایر حِرَف دست اندرکار فرش دستباف از دیر باز پیگیر مشکل خدمات  بیمه تکمیلی و درمانی و از کار افتادگی و بازنشستگی بودند که در این دولت و با همکاری مجلس محقق شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری فرش دستباف ایران افزود: از اواخر سال 88 به بعد بیمه تکمیلی قالیبافان و سایر حِرَف فرش دستباف  به صورت قانون درآمده و بودجه سالانه آن هر ساله توسط دولت جهت اجرا پرداخت شده است.

به گفته این فعال تعاونی‌ها، در طول مدت اجرای بیمه تکمیلی قالیبافان سیر معرفی این افراد به سازمان تامین اجتماعی به کندی صورت می‌گیرد که جا دارد مسئولان مربوطه جهت تسریع  این روند اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بیمه یکی از بدیهی‌ترین نیازهای قالیبافان کشور بوده که دولت با وجود تمامی دغدغه‌های اقتصادی و کمبود بودجه خوشبختانه نسبت به پرداخت بودجه آن اقدام کرد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری فرش دستباف ایران با بیان اینکه دولت دهم در خصوص تسهیلات‌دهی به تعاونی ها و اتحادیه‌های فرش دستباف شهری و روستایی، بی‌مهری کرد، بیان داشت: این موضوع در مصوبه بودجه سال گذشته دولت پیش بینی شد که در صورت پرداخت، اسباب رشد و جهش تولید و تثبیت اشتغال در تعاونی های فرش دستباف فراهم می‌شد.

عبدالهی تاکید کرد: در صورتی که این صنعت از شکوفایی برخوردار باشد شاهد اثرات مطلوب آن در میزان رشد تولید صادرات غیر نفتی و ارز آوری خواهیم بود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها