امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22969
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که این کشور از کمیته تحریم‌های شورای امنیت خواسته است تا وضعیت پیرامون امکان ارسال تسلیحات نظامی از لیبی به سوریه و نقض تحریم موجود در این رابطه با بطور دقیق مورد بررسی قرار دهد.

چورکین روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: ما امیدواریم که درخواست رسمی برای تحقیق در این مورد به کشورهایی که ممکن است منبع ارسال سلاح برای گروه‌های مسلح غیرقانونی در سوریه هستند، هرچه زودتر فرستاده شود.

یک مقام آگاه در مقر سازمان ملل در نیویورک توضیح داد که نامه مربوط به این موضوع تهیه شده است و در صورتی که تا پایان این هفته هیچ یک از کشورهای عضو دائم شورای امنیت با این مسئله مخالفتی نداشته باشد، ارسال خواهد شد.

ضمن اینکه "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه نیز در کنفرانس مطبوعاتی روز 5 جولای خود نیز اعلام کرد که در صورت تایید این مسئله «صحبت بر سر نقض آشکار قطعنامه شماره 1970 در مورد تحریم‌های تسلیحاتی مصوبه شورای امنیت سازمان ملل مربوط به سال 2011 است.

اطلاعات مربوط به ارسال تسلیحات نظامی، شامل: سلاح‌های تیراندازی، نارنجک و حتی تسلیحات ضدتانک از لیبی به سوریه در اواخر ماه ژوئن در روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر شده بود که منبع اطلاعاتی آن مصاحبه یکی از شورشیان سوری و همچنین اظهارات برخی مقامات رسمی دمشق در این زمینه بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار