امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22985
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 152
حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متولی آموزش‌های کاربردی، ...

حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متولی آموزش‌های کاربردی، حرفه‌ای، کوتاه مدت و غیررسمی است، اظهار داشت: در حال حاضر  650 مرکز دولتی و 12 هزار و 500 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در کشور بیش از چهار هزار استاندارد شغلی را در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر جهت اشتغال پایدار جوانان آموزش می‌دهند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه هر شخصی که با انگیزه و علاقه مهارت‌های فنی و حرفه ای را فرا بگیرد، بیکار نخواهد ماند، تصریح کرد: جامعه باید از مدرک‌گرایی و پشت میزنشینی به سمت مهارت آموزی و فعالیت‌های تولیدی و صنعتی سوق یابد و جوانان با تکمیل دوره‌های آموزشی در بخش‌های مختلف و آشنایی با دنیای واقعی کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به یک تولیدکننده کارآفرین و نیروی انسانی ماهر و متخصص تبدیل شوند.

وی با اشاره به آمار 50 درصدی مخاطبین دانشگاهی و دانشجویان در کشور بیان داشت: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با گذراندن دوره های مهارتی و آشنایی با روند کار در صنایع و فعالیت‌های تولیدی و تلفیق علم، فن، هنر و مهارت و با قرار گرفتن در فضای واقعی کسب و کار در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای قطعاً زمینه اشتغال پایدار را برای خود فراهم می‌کنند.

وی با تأکید بر شرکت در گذرهای مهارتی رایگان آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، افزود: گذر مهارتی در راستای حمایت از تولید ملی و کارآفرینی، توسعه فرهنگ مهارت و کارآفرینی در جوانان و حمایت از آموزش های کپسولی برگزار و هم‌میهنان عزیز با شرکت در این دوره‌های رایگان با مهارت‌هایی که منجر به ایجاد اشتغال مولد و پایدار می‌شود آشنا خواهند شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با نیروی هوا و فضا سپاه تهران گفت:‌ هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری در خصوص آموزش و ارتقاء مهارت، ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی در راستای توانمندسازی نیروی انسانی کشور است.

خانپور تصریح کرد: معرفی کارشناس آموزشی، بیمه کارآموزان در برابر حوادث حین کار، آموزش نحوه کار با دستگاه ها و تجهیزات کارگاهی، تأمین و تأیید مربیان واجد شرایط جهت تدریس در کارگاه‌های آموزشی مستقر در پادگان‌ها، اعلام تاریخ برگزاری آزمون پایان دوره مطابق با استانداردهای مهارت آموزشی، صدور گواهینامه برای کارکنان وظیفه ای که در آزمون پایان دوره حد نصاب نمره را کسب می‌کنند از اهداف این تفاهم نامه است.

وی با اشاره به تعهدات مشترک به منظور افزایش حرفه‌های جدید مورد نظر و ظرفیت آموزشی در سال جاری بیان داشت: مقرر شد با همکاری اداره کل و پادگان‌ها به گونه‌ای برنامه ریزی شود که  آموزش‌ها، برگزاری آزمون، صدور و تحویل گواهینامه‌های مهارت قبل از ترخیص کارآموزان انجام شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها