امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2300
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 241
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «علی اسماعیلی» گفت: برای تشریح فعالیت‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «علی اسماعیلی» گفت: برای تشریح فعالیت‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در روند اجرایی نمایشگاه کتاب، نشست خبری این رویداد بزرگ فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی امام خمینی برپا می‌شود.

وی افزود: برنامه بازدید خبرنگاران از روند اجرایی نمایشگاه کتاب تهران هم که قرار بود قبل از افتتاح نمایشگاه باشد، چند ساعت قبل از برگزاری نشست خبری انجام می‌شود. به همین منظور، یکشنبه، هشتم اردیبهشت از ساعت 9 تا 11 اصحاب رسانه ابتدا از بخش‌های مختلف نمایشگاه کتاب تهران بازدید می‌کنند و در ادامه نشست خبری برگزار می‌شود.

به گفته اسماعیلی، در این نشست خبری از پوستر این دوره نمایشگاه کتاب نیز رونمایی می‌شود.
 
* غرفه‌های خالی به ناشران متقاضی واگذار می‌شود

احمد کمالی نژاد مسئول کمیته ناشران داخلی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: کار جانمایی غرفه‌های ناشران داخلی به پایان رسیده و ناشران از دریافت صورت حساب اجاره بهای غرفه مطلع خواهند شد.

وی با اشاره به زمان تحویل غرفه به ناشران بزرگ از 31 فروردین افزود: ناشران دارای غرفه خودساز می‌توانند با مراجعه به تشکل‌های مجری، نسبت به ساخت غرفه شان اقدام کنند.

کمالی نژاد از واگذاری غرفه‌های خالی به ناشران جامانده از نمایشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: چنانچه ناشری برای تحویل غرفه‌اش مراجعه نکند، امتیاز غرفه به ناشران جامانده در فهرست متقاضیان ارایه خواهد شد.

مسئول کمیته ناشران داخلی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، درباره ناشران شهرستانی گفت: این ناشران نیز برای تحویل گرفتن غرفه آماده باشند تا پس از اطلاع رسانی، برای تحویل غرفه اقدام کنند. سایر ناشرانی هم که هنوز غرفه ندارند ازششم اردیبهشت ماه و از طریق پیامک، از میزان اجاره بها و اطلاعات غرفه‌های خالی مطلع خواهند شد. این ناشران بعد از ارائه فیش واریزی به حساب تشکل مرتبط، نسبت به دریافت غرفه اقدام خواهند کرد.
 
* لزوم استقرار ایستگاه‌های سیار مطالعه در نمایشگاه کتاب

بیادی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هر سال برگزاری نمایشگاه کتاب، علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی را دور هم جمع می‌کند. کتاب، همان یار مهربان قدیمی است که دانایی را به انسان‌ها هدیه می‌دهد.

وی با اشاره به تاثیر مطالعه بر روح انسان افزود: همانطور که دانشمندان ایرانی همچون ابوعلی سینا و ابوریحان بیرونی با مطالعه، روح خود را پرورش داده و به دنیای علم خدمت کردند، علاقه مندان به حوزه کتاب نیز با مطالعه، روح خود را پرورش داده و با دست یافتن به دریچه‌های علم و معرفت، زمینه های پیشرفت کشور را فراهم می‌آورند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، کتاب را بهترین گزینه برای شادابی و طول عمر دانست و اظهار کرد: آخرین تحقیقات انجام شده درباره کتابخوانی نشان می‌دهد افرادی که عادت به مطالعه دارند، دیرتر از کسانی که مطالعه نمی‌کنند، پیرمی شوند. این تحقیق نشان می‌دهد، در عصر کنونی که افسردگی و ناامیدی در برخی از جوامع حاکم است، کتاب و مطالعه، بهترین گزینه برای شادابی و طول عمر خواهد بود.
 
* حضور نمایه با 365هزار عنوان نرم افزار در نمایشگاه کتاب

"موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی نمایه"365 هزار عنوان نرم افزار علمی – پژوهشی را در بخش نشر الکترونیک بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد کرد. 

حدود 365هزارعنوان نرم افزار علمی – پژوهشی توسط موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی نمایه، در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می‌شود تا نیاز دانشجویان، استادان و پژوهشگران برای دسترسی به بانک اطلاعات نرم افزاری نشریات رفع شود.

علاقه مندان علاوه بر بازدید از غرفه این موسسه در نمایشگاه کتاب می توانند، با مراجعه به نشانی الکترونیکی www.irannamaye.ir، به بانک اطلاعات نرم افزاری نشریات، مقالات مندرج در روزنامه‌ها و مجلات علمی – پژوهشی دسترسی پیدا کنند.

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی نمایه، زیر نظر نهاد کتابخانه عمومی کشور فعالیت می‌کند.
 
* رونمایی «فرشتگان هم عاشق می‌شوند» در نمایشگاه کتاب

مینو اصلانی، رییس بسیج جامعه زنان کشور گفت: بسیج جامعه زنان، بیش از 60 عنوان کتاب درباره شهدای زن تدوین کرده و در نمایشگاه امسال عرضه می‌کند.

وی افزود: برگزاری 3 نشست تخصصی با محوریت معرفی شهدای شاخص زن همچون "سیده طاهره هاشمی"، تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری و پیام ایشان به کنگره شهدای زن، از جمله برنامه‌های بسیج جامعه زنان کشور در نمایشگاه کتاب امسال هستند.

وی تصریح کرد: همچنین نشست دیگری با موضوع نقش زنان در حماسه سیاسی - اقتصادی کشور و تبیین نقش زنان در گفتمان انقلاب اسلامی ایران را برگزار خواهیم کرد .

اصلانی از رونمایی کتاب "فرشتگان هم عاشق می‌شوند" در ایام برپایی نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: این کتاب درباره زندگی برخی از زنان قهرمان دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که از سوی انتشارات بسیج جامعه زنان چاپ شده‌اند.
 
* سرای کارنامه نشر میزبان 45 نشست و کارگاه تخصصی

داریوش مطلبی، دبیر علمی سرای کارنامه نشر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: سرای کارنامه نشر طبق روال سال های گذشته، در حوزه کتاب و کتابخوانی، اطلاع رسانی، نشر و کتابداری فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: بخش دیگری از نشست‌های سرای کارنامه نشر، به مباحث مرجع نگاری و نسخه‌های خطی اختصاص دارد. در واقع تلاش کرده‌ایم تا مباحث سخنرانان، پاسخگوی نیازهای مخاطبان باشد.

دبیر علمی سرای کارنامه نشر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خاطرنشان کرد: حدود 35 نشست تخصصی از میان 80 موضوع پیشنهادی انتخاب شده و در ایام برپایی نمایشگاه کتاب، در این سرا برگزار می‌شود. همچنین 10 کارگاه تخصصی از بین 35 موضوع گلچین شده که امیدواریم مورد توجه مخاطبان خاص سرای کارنامه نشر قرار گیرد.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، 11 تا 21 اردیبهشت ماه 92 در مصلای امام خمینی (ره) برپا خواهد شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها