امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23000
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عادل بن حمزه، سخنگوی حزب استقلال سه شنبه شب اعلام کرد که پنج تن از وزرای حزب استقلال دیروز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عادل بن حمزه، سخنگوی حزب استقلال سه شنبه شب اعلام کرد که پنج تن از وزرای حزب استقلال دیروز از منصب خود استعفا کردند.

این وزرا شامل نزار برکه، وزیر اقتصاد و دارایی، فواد الدویری، وزیر انرژی و معادن و محیط زیست، یوسف العمرانی، وزیر مشاور در امور خارجه، عبداللطیف معزوز، وزیر مشاور در امور مغربی های مقیم خارج و عبدالصمد قیوح وزیر صنایع سنتی است.

دبیرخانه حزب استقلال دومین قدرت سیاسی بزرگ در مغرب به محمد الوفا از رهبران بارز این حزب که وزیر آموزش و پرورش این کشور است نیز 24 ساعت مهلت داد تا از دولت عبدالاله بنکران، دبیر کل حزب عدالت و توسعه استعفا کند.

دبیرخانه حزب سه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد: محمد الوفا دیروز در چارچوب اجرای تصمیم شورای ملی حزب استقلال استعفای خود را به نخست وزیر ارائه نکرده است.

در این بیانیه آمده است: به الوفا  24 ساعت مهلت داده می شود تا این وضعیت نادر و موهن به دموکراسی در مغرب را درک کند.

دبیرخانه حزب در عین حال تهدید کرد که امکان بازداشت الوفا و تحویل وی به کمیته داوری شورای ملی در صورت عدم پذیرش استعفا وجود دارد.

حزب استقلال اولین متحد اسلام گراها در کابینه مغرب 107 کرسی از جمع 395 کرسی پارلمان این کشور را در اختیار دارد و دومین قدرت سیاسی بزرگ در مغرب پس از حزب عدالت و توسعه محسوب می شود.

حزب استقلال علاوه بر وزرای خود در کابینه «کریم غلاب» یکی از رهبران آن ریاست پارلمان را برعهده دارد.

عبدالعالی حامی عضو دبیرخانه حزب عدالت و توسعه که رهبری ائتلاف حاکم بر مغرب را برعهده دارد گفت: نخست وزیر استعفای وزرای حزب استقلال را بررسی می کند و احتمال دارد با آنها برای بررسی خواسته هایشان وارد مذاکره شود.

وی افزود: در صورت پذیرش استعفای آنان ازسوی نخست وزیر پادشاه تصمیم نهایی را در این باره اتخاذ می کند.

با خروج وزرای حزب استقلال مغرب از ائتلاف حاکم حزب عدالت و توسعه باید با احزاب دیگر برای پیوستن به ائتلاف رایزنی کند و یا انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها