امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23032
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در دیدار با لوکا جان سانتی سفیر ایتالیا گفت: مبارزه با مواد مخدر در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در دیدار با لوکا جان سانتی سفیر ایتالیا گفت: مبارزه با مواد مخدر در ایران منشاء اعتقادی دارد و پس از انقلاب، امام خمینی(ره) به این امر تاکید داشتند.

وی در ادامه گفت: عظم ملی و منابع مالی و انسانی بسیاری در این حوزه سالانه هزینه می‌شود البته نگاه ما نگاه فرامنطقه‌ای است و در مسیر مبارزه با مواد مخدر 4 هزار شهید داده‌ایم و بیش از 11 هزار جانباز داریم و صدها میلیون سرمایه برای دفاع از جوامع بشری توسط پلیس راه مبارزه با مواد مخدر هزینه می‌کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت: بهتر است در خصوص همکاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر شفاف‌تر صحبت کنیم، خوشبختانه رابطه ایران و ایتالیا رابطه خوبی است و ایتالیا اولین کشوری بوده که آمادگی خودش را در حوزه مبارزه با مواد مخدر ارائه کرده است اما با گذشت زمان شاهد عزم جدی در این خصوص نبوده‌ایم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما به عنوان پلیس مواد مخدر صرفاً مسئولیت نسبت به کشور ایران نداریم و با توجه به نزدیکی ما به کانون تولید مواد مخدر در جهان هر اقدامی که انجام بدهیم در دنیا تاثیرگذار خواهد بود.

سردار مؤیدی گفت: متأسفانه کشت مواد مخدر در حال افزایش است و کشورهای اروپایی هم در افغانستان مسئولیت دارند، البته نگاه سیاسی به این مسئله نمی‌اندازیم و باید بگوییم که کشور ایتالیا کارنامه بهتری نسبت به سایر کشورها دارد.

وی درباره فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر در سطح دنیا گفت: در سال گذشته شاهد افزایش 400 درصدی کشفیات مرفین بودیم و این را باید بدانیم که مرفین در کشور ما کمترین استفاده را دارد و در سال گذشته شاهد کشف این مواد در غالب محموله‌های چند تنی به سمت اروپا بودیم.

مؤیدی در ادامه درخصوص تهدید‌های دیگر مواد مخدر گفت: متاسفانه ما تنها از کشور افغانستان در بحث مواد مخدر تهدید نمی‌شویم بلکه از سمت اروپا نیز با قاچاق پیش‌سازهای صنعتی مواد مخدر تهدید شده‌ایم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: جدیداً همکاران ما یک محموله پیش‌ساز مواد مخدر را که از سمت غرب وارد کشور شده بود را کشف کرده و این شایسته نیست که ما در شرق مراقب هستیم که مواد مخدر ترانزیت نشود و از غرب تهدیدی برای کشور ما با حدود پیش‌سازها صورت بگیرد.

وی درخصوص حضور افسر رابط ایتالیا و ایران گفت: حضور افسر ایتالیایی در ایران، برای همکاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر دو کشور یک فرصت تلقی می‌شود و ما که در این زمینه دستاوردهای خوبی داریم اعلام آمادگی می‌کنیم که بعنوان کشوری که بیشترین تجربه و منسجم‌ترین و متخصص‌ترین پلیس دنیا را در این زمانه دارد برای همکار کامل با تمام کشورها آمادگی لازم را داریم.

فرمانده پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به دستاوردهای کشور ایران در این حوزه گفت: در حال حاضر ما مرکز پرورش سگ موادیابی داریم که کشفیات این مرکز از کشفیات کل دنیا بیشتر است، ما آمادگی داریم بدون هیچ محدودیتی با در اختیار گذاشتن بانک اطلاعاتی خود برای مبارزه با مواد مخدر ابا تمام کشورها همکاری کنیم.

وی در ادامه گفت: ما نه تنها از رئیس پلیس ایتالیا بلکه از تمامی کشورهای اروپایی می‌خواهیم تا از دستاوردها و تجارب ما دیدن داشته باشند و ما در حوزه‌های پیشگیری پلیس دیگر به غیر از مواد مخدر دستاوردهایی داشتیم که تمام این تجربیات را در اختیار دیگر پلیس‌ها نیز خواهیم گذاشت.

سردار مؤیدی گفت: آمادگی داریم از تجهیزات فنی در زمینه کشف مواد مخدر استفاده کنیم البته خود ما توفیقات خوبی در این زمینه داشته‌ایم، دوستان اروپایی در حوزه تجهیزات مبارزه با مواد مخدر با ما به نحو سیاسی برخورد کردند و امیدواریم در شرایط جدید اینگونه برخوردها نباشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها