امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23034
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات نظامی و امنیتی نیجریه اعلام کردند که افراد مسلح یک مقام لبنانی در شرکت ساخت و ساز ستراکو را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات نظامی و امنیتی نیجریه اعلام کردند که افراد مسلح یک مقام لبنانی در شرکت ساخت و ساز ستراکو را در شهر بنین در جنوب نیجریه پس از زخمی کردن سه سرباز نیجریه ای، ربودند.

مقامات امنیتی همچنین گفتند که دو تن از سه سربازی که در جریان آدم ربایی هدف گلوله قرار گرفتند، بر اثر شدت جراحات وارده، کشته شدند.

کاپیتان روزلابی ماناجبی، سخنگوی نظامی ارتش نیجریه اعلام کرد: این تبعه لبنانی از ساختمانی متعلق به نیجریه که از سوی شرکت ستراکو لبنان در شهر بنین اداره می شود ربوده شد.

ماناجبی گفت که مهاجمان از گروه های تبهکار هستند و به تندروها وابسته نیستند و دستگاه امنیتی کشور برای نجات گروگان وارد عمل شده است.

نیجریه یکی از بدترین کشورهای جهان در ربایش افراد است که گروگانگیران از طریق این جرایم سالانه میلیون دلار به جیب می زنند.

ربابش افراد بیشتر در استان های نفت خیز جنوب شرقی نیجریه رایج است اما برخی مواقع در لاگوس و جنوب غربی نیجریه نیز روی می دهد.

یک گروه تندرو در فوریه گذشته هفت تن از کارکنان شرکت ستراکو را در منطقه ای دور افتاده در ایالت بوچی در شمال نیجریه ربود و پس از آن اعلام کرد که همه آنان را کشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها