امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23035
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 71
علی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به غیررادیولوژیست‌ها گفت: طبق قوانینی که موجود است هر پزشکی که ...

علی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به غیررادیولوژیست‌ها گفت: طبق قوانینی که موجود است هر پزشکی که دوره‌ای را آموزش دیده باشد و در طول تحصیل و خدمت، دوره‌های تکمیلی را گذرانده باشد و در هر صورتی مهارت لازم را کسب کرده باشد می‌تواند نسبت به ارائه خدمات در آن زمینه اقدام کند.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد که هر پزشکی که دوره مربوطه را می‌بیند به درمان اقدام کند. تخصص‌‌های مختلف به صورت موازی‌کاری ارائه می‌شوند و این کار شدنی نیست.

سجادی گفت: اینکه وزارت بهداشت گفته است برای پزشکان غیررادیولوژیست دوره آموزش رادیولوژی گذاشته شود به نیازهای وزارتخانه بر می‌گردد.

مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی گفت: علت اینکه وزارت بهداشت این مجوز را اعلام کرده نیاز برخی شهرهای محروم و کوچک به رادیولوژیست است چرا که در این شهرها یا رادیولوژیست وجود ندارد یا حاضر به شرکت در طرح شبکه بهداشت و درمان نیستند.

وی گفت: این رادیولوژیست‌ها که در طرح شبکه شرکت نمی‌کنند اغلب تمایل دارند کار خصوصی خود را دنبال کند و در مطب‌های خود به دنبال درآمد بیشتر باشند.

سجادی ادامه داد: بنابراین وزارت بهداشت خواسته است با ایجاد دوره آموزشی رادیولوژی برای پزشکان مختلف این نیاز را برطرف کند.

مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی گفت: این مجوز مخصوص پزشکان عمومی نیست بلکه به هر گروه از پزشکان حاضر در شبکه بهداشت و درمان اعم از متخصصان زنان، اطفال و ... داده می‌شود.

وی تصریح کرد: این پزشکان با گذراندن دوره آموزشی دیگر نیازی به ارجاع بیمار به شهرهای دیگر برای انجام رادیولوژی ندارند بلکه به سرعت و بدون صرف هزینه بیشتر این آزمایش را انجام خواهند داد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار