امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23039
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 112
«واثق الهاشمی» کارشناس عراقی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با اشاره به اقدام ارتش مصر در ...

«واثق الهاشمی» کارشناس عراقی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با اشاره به اقدام ارتش مصر در عزل محمد مرسی از ریاست جمهوری این کشور، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی تمایلی به اسلام سیاسی در منطقه ندارند ولی در مقابل مشکلی که همانا انتخاب محمد مرسی در انتخابات گذشته مصر بود؛ قرار گرفتند. آمریکا که مدعی دموکراسی بود در آن مرحله نمی‌توانست با به قدرت رسیدن اخوان المسلمین مخالفت کند. لذا با حاکمیت اخوانی‌ها در مصر موافقت کرد تا با به قدرت رسیدنشان در تله گرفتار شوند.

وی تحولات اخیر مصر را بسیار خطرناک توصیف کرد و با بیان اینکه ملت مصر طی دو سال گذشته دو انقلاب را به سر انجام رساند، تاکید کرد که محمد مرسی در اداره کشور موفق نبود. زیرا اختلافاتی با نیروهای مسلح که نهادی قوی به شمار می‌رود، وجود داشت و در نتیجه ملت مصر تصمیم گرفت که علیه اخوان المسلمین که می‌خواست زمام همه نهادهای دولتی را به دست بگیرند؛ به پا خیزد.

الهاشمی با استقبال از اقدامات اخیر ارتش مصر و با بیان اینکه مصر به سمت درگیری بین هواداران اخوان المسلمین و طرفداران جریان تمرد به پیش می‌رود، افزود:‌ کشورهای جهان تحولات مصر را به دقت پیگیری می‌کنند زیرا مصر کشور مهمی برای کشورهای عربی است و آرامش و استقرار آن بازتاب مثبتی در سایر کشورهای عربی دارد.

وی با اینکه اخوان المسلمین دچار تکان‌های شدیدی در ترکیه، تونس،‌لیبی و مصر شده‌اند، یاد آور شد که بسیاری از سیاست‌های این جریان اسلامگرا در مصر موفق نبوده است که از آن جمله می‌توان به قطع روابط با سوریه و اختلاف با ارتش و قبضه کردن قدرت و عدم مشارکت دادن سایر جریان‌ها در قدرت اشاره کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اخوان المسلمین با وجود اندوختن تجربه 80 ساله، ولی طی یک سال گذشته موفق عمل نکردند، قطر و ترکیه را به حمایت از اخوان المسلمین متهم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار