امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23040
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 156
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ گروه آیین و اندیشه: اسماعیل آذر استاد زبان و ادبیات فارسی و مجری مشاعره تلویزیونی سیما، متولد اصفهان ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ گروه آیین و اندیشه: اسماعیل آذر استاد زبان و ادبیات فارسی و مجری مشاعره تلویزیونی سیما، متولد اصفهان است اما خودش را اصفهانی نمی‌داند بلکه معتقد است که او تنها یک ایرانی است و اگر گاهی شوخی‌ و قولی از اصفهانی‌ها نقل می‌کند به خاطر لهجه‌اش است!

وی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی است، از نکات موفقیتش در زندگی را تکیه‌ به خداوند و دعاهای مادرش می‌داند و در این باره می‌گوید: با تمام تاروپودم خدا را پذیرفته و حضورش را تجربه کرده‌ام.

آذر مدیر گروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو است، یکی از اساتید مورد علاقه و مؤثر در زندگیش را مرحوم دکتر «سید ضیاءالدین سجادی» می‌داند و می‌گوید که هنوز هم با خانواده و تبار این انسان بزرگ در ارتباط است.

16 عنوان کتاب نوشته و از ده ـ دوازده سالگی با ورزش خو گرفته است. وی می‌گوید: من در همه شرایط ورزش را انجام می‌دهم، هفته‌ای سه روز تنیس جدی بازی می‌کنم و سه روز دیگر شنا می‌روم و وقتی هم که پشت میز ساعت‌ها کتاب می‌خوانم هر یک ساعت یا یک ساعت و نیم  50 تا 60 تا میل می‌گیرم البته نه در گود زورخانه! 

وی عاشق موسیقی است و سال‌ها نوازنده ارکستر گلها بوده از بین شاعران ایرانی فریدون مشیری و فروغ فرخزاد را می‌پسندد و مشیری را مردمی‌تر می‌داند.

آذر سلطان غذاها را قرمه‌سبزی و شاه میوه‌ها را هندوانه می‌داند. او می‌گوید: اصفهانی‌ها این تعابیر را دارند حتی به هندوانه می‌گویند دکتر هندوانه!

این استاد زبان و ادبیات فارسی در مشاعره و شعرآموزشی سیما نیز سال‌ها شهره مردم علاقه‌مند شعر و شاعری شده است و معتقد است که اگر یک مقدار هم تأثیری در کشورش داشته باشد، احساس خوشبختی می‌کند.

مشروح این گفت‌و‌گو به زودی در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار