امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23043
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، هواداران مرسی در میدان رابعه العدویه نماز تراویح به جا آورده و به صورت جمعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، هواداران مرسی در میدان رابعه العدویه نماز تراویح به جا آورده و به صورت جمعی سحری تناول کردند.

بر اساس این گزارش برخی از افراد نیز با همه اعضای خانواده خود در میدان حضور داشته و اسباب و اثاثیه لازم را با خود آورده بودند تا برای مدت طولانی در میدان باقی بمانند.

حاضرین در میدان شعارهایی مبنی بر درخواست بازگشت مرسی سر داده و محاکمه «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر را خواستار شدند و مخالفت خود با کودتای نظامی علیه مشروعیت مرسی را اعلام کردند.

تظاهرات هواداران مرسی در استان‌های مختلف

در اسکندریه نیز جماعت اخوان‌المسلمین تظاهراتی را سازماندهی کرده بود و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات‌ اعتراض‌آمیز، تصاویر مرسی و پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها خواسته‌های خود و اعتراضاتشان را نوشته و بر مشروعیت مرسی تاکید کردند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین حوادث خشونت‌بار مقابل مقر گارد ریاست جمهوری در قاهره که طی آنها ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند، محکوم کردند.

در شهر قنا نیز تعدادی از هواداران مرسی تحصن کرده و حمایت خود از مرسی را اعلام کردند.

هواداران مرسی همچنین در شهر المنصوره تظاهرات برگزار کردند و در الفیوم نیز حامیان مرسی برای ششمین روز متوالی تظاهرات کردند و پس از اقامه نماز عصر راهپیمایی‌هایی از برخی مساجد شهر الفیوم در محکومیت عزل مرسی و حوادث گارد ریاست جمهوری برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی‌ها با سر دادن شعارهایی، بازگشت مرسی را خواستار شدند و همچنین تصاویر پنج نفر از اهالی این شهر را که در حوادث گارد ریاست جمهوری کشته شده بودند، در دست داشتند.

هواداران مرسی تاکید کرده‌اند که هرگز میدان رابعه العدویه و دیگر میادین در چند استان را ترک نخواهند کرد مگر اینکه مرسی به منصب خود بازگردد.

تجمع مخالفان در میدان التحریر

تعدادی از معارضان مرسی نیز در میدان التحریر در پرتو حمایت کمیته‌های مردمی نماز تراویح را به جا آوردند. اعضای این کمیته‌ها پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «تروریسم نه».

دفتر سیاسی فراکسیون‌های انقلابی ملی و جوانان احزاب و جبهه مردمی با هماهنگی کمیته‌های مردمی و جوانان انقلاب خواستار به جا آوردن نماز تراویح در میدان التحریر شده بودند.  

در المنصوره نیز تعدادی از اعضای گروه‌ها، جنبش‌ها و ائتلاف‌های سیاسی مدنی نیز عصر دیروز سه‌شنبه در میدان 6 اکتبر علیه جماعت اخوان‌المسلمین تظاهرات برگزار کردند.

آرامش در مقابل مقر گارد ریاست جمهوری

منابع مصری گزارش دادند که آرامش در محیط اطراف مقر گارد ریاست جمهوری در خیابان صلاح سالم و خیابان الطیران برقرار است.

نیروهای پلیس نظامی و امنیت مرکزی نیز به تامین امنیت مقر گارد ریاست جمهوری مشغول هستند و در همین رابطه دو خودروی زرهی وابسته به امنیت مرکزی و تعدادی از سربازان در مقابل مقر گارد ریاست جمهوری مستقر شده‌اند و همچنین سیم‌های خاردار در اطراف آن قرار داده شده است.

آماده‌باش وزارت کشور پس از تهدید به قتل افسران

برخی منابع امنیتی عالی‌رتبه در وزارت کشور فاش کردند که دستگاه امنیت عمومی به فرماندهی سرلشگر «احمد حلمی»پس از دریافت نامه‌های تهدیدآمیز علیه تعدادی از افسران از سوی برخی از افراد ناشناس، آماده‌باش کامل اعلام کردند و ایست‌‌های بازرسی در میادین و خیابان‌ها کار گذاشته‌اند.

این منابع گفتند که دستوراتی از سوی وزارت کشور مبنی بر ضرورت استقرار نیروها در مراکز و نقاط تمرکز نیروهای امنیتی به منظور تامین امنیت آنها صادر شده است و همچنین نیروهای زیادی برای تامین امنیت همه ادارات امنیتی به منظور جلوگیری از یورش به این مراکز از سوی هواداران مرسی، مستقر شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها