امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23049
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 124
«عمر الشال» یکی از رهبران جریان مردمی مصر تأکید کرد که این جریان از انتخاب «حازم الببلاوی» به عنوان نخست وزیر دوره انتقالی در مصر استقبال می‌کند، چرا ...

«عمر الشال» یکی از رهبران جریان مردمی مصر تأکید کرد که این جریان از انتخاب «حازم الببلاوی» به عنوان نخست وزیر دوره انتقالی در مصر استقبال می‌کند، چرا که وی دارای تجارب اقتصادی بسیاری است و به هیچ حزب و گروه سیاسی در مصر وابسته نیست.

الشال با اشاره به اینکه مصر در مرحله‌ای که پیش رو دارد، نیازمند پیشرفت و رشد در عرصه اقتصادی است، تاکید کرد که ما به توانمندی‌های الببلاوی در اداره این پرونده اعتماد و اطمینان کامل داریم.

وی در ادامه افزود: جریان مردمی مصر به ریاست «حمدین صباحی» با رئیس جمهوری و نخست وزیر مصر کمال همکاری را خواهد داشت و نامزدهای مورد نظر خود جهت حضور در کابینه الببلاوی و همکاری با او در مرحله انتقالی را معرفی خواهد کرد.

عمر الشال با بیان اینکه جریان مردمی مصر هیچ موضوعی و امری را به رئیس جمهوری و نخست وزیر مصر تحمیل نخواهد کرد، تاکید کرد که از تمام امکانات و توانایی‌های خود برای روی پا ایستادن دیگر درباره مصر استفاده می‌کنیم.

وی گفت: جریان مردمی مصر قصد دارد، با فرستادن نامه‌ای برای رئیس جمهوری موقت مصر ملاحظاتی درباره متمم قانون اساسی این کشور که از سوی ریاست جمهوری صادر شد را به وی یادآور شود، چراکه موارد بسیاری در این متمم مشاهده شده که در مرحله کنونی مفید و سودمند به نظر نمی‌رسد و اعلامیه متمم قانون اساسی روز گذشته باید تنها به تعیین اقدامات و گام‌هایی که در مرحله انتقالی برداشته خواهد شد، می‌پرداخت.

الشال در ادامه با رد تمام شیوه‌ها و خط مشی‌های خشونت و تهدید و ایجاد رعب و وحشت صادره از سوی جماعت اخوان المسلمین علیه مصری‌ها و ارتش مصر گفت: ارتش مصر سوپاپ اطمینان امنیت مصر و تمام منطقه است و ما نمی‌پذیریم که از سوی طرفی مورد تهدید قرار گیرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار