امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2305
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 247
به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه آلمانی «تسایت» با اشاره به  مسایلی مانند اقدام تروریستی در مسابقه ماراتن بوستون و انفجار در کارخانه کود در ایالت تگزاس ...

به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه آلمانی «تسایت» با اشاره به  مسایلی مانند اقدام تروریستی در مسابقه ماراتن بوستون و انفجار در کارخانه کود در ایالت تگزاس نوشت که زمانی که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در مبارزات انتخاباتی و تبلیغات خود برای ورود به کاخ سفید در سال 2008 می کوشید گفت که یک رئیس‌جمهور باید بتواند همزمان درباره بیش از یک مسئله تصمیم‌گیری و آن را حل کند اما در آوریل 2013 که اوباما باید بیش از هر زمانی نشان دهد که این قابلیت را دارد، با مشکل مواجه شده‌ است. 

مشکلات موجود در شرایطی به وجود آمده‌اند که تصمیم اوباما برای تقویت قوانین حمل سلاح با شکست مواجه شد و وی باید بتواند با این شکست طوری مواجه شود که دیگر برنامه های مد نظر وی از جمله اصلاح قانون مهاجران، سیستم مالیاتی و بیمه اجتماعی با شکست مواجه نشود.

تنها مشکلات داخلی نیست که اوباما باید آنها را حل کند وی در عرصه سیاست خارجی هم در برابر چالش‌هایی از جمله اختلاف با کره شمالی، مسائل سوریه و خاورمیانه قرار دارد. پرسشی که پیش می‌آید این است که چگونه وی همزمان همه این مسائل را مدیریت می‌کند؟ همه اینها در شرایطی است که همچنان ابهامات متعددی درباره حادثه تروریستی بوستون وجود دارد.

تسایت با زیر سوال بردن درستی رویکرد اوباما نوشت که وی حتی در سخنان اخیر خود به این موضوع اشاره نکرد. در حالی که در چنین لحظه‌هایی رئیس‌جمهور باید به مردم دلگرمی بدهد و این کاری بود که انتظار می‌رفت که اوباما در سالهای اخیر چندین بار انجام دهد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها