امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23051
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 98
به گزارش فارس، ‌شبکه او تی وی لبنان از نقش یک زن در انفجار تروریستی دیروز در ضاحیه بیروت خبر داد، بر اساس اطلاعات این شبکه خبری این زن لحظاتی پیش از ...

به گزارش فارس، ‌شبکه او تی وی لبنان از نقش یک زن در انفجار تروریستی دیروز در ضاحیه بیروت خبر داد، بر اساس اطلاعات این شبکه خبری این زن لحظاتی پیش از انفجار خودروی خود را در پارکینگ مرکز همکاری‌های اسلامی در منطقه بئر العبد پارک کرده بود و ساعتی بعد از این اقدام انفجار خودرو صورت گرفت.

یک منبع وابسته به 8 مارس نیز در این رابطه به پایگاه خبری المرکزیه گفت که این اقدام تروریستی هیچ یک از مقامات حزب‌الله را هدف قرار نداده بود و هدف اصلی آن انتقام از مردم ضاحیه و ترساندن شهروندان و آسیب زدن به آنها بود.

الخبر نیز گزارش داد که تحقیقات اولیه از این اتفاق نشان می‌دهد که عاملان این اقدام تروریستی شتابزده و مردد و وحشت زده بوده‌اند و هیچ هدف مشخصی از اقدام تروریستی خود نداشتند، بلکه تنها می‌خواستند بیشترین تلفات انسانی را از مردم ضاحیه بگیرند.

این منابع اعلام کردند که تحقیقات دستگاه‌های امنیتی با همکاری حزب الله لبنان آغاز شده و سرنخ‌هایی نیز وجود دارد که می تواند در شناسایی مجرمان کمک کند.

این منابع اعلام کردند که هیچ مانعی نمی‌توانست جلوی این انفجار را بگیرد، چرا که در این منطقه هیچ مرکز نظامی امنیتی حساسی وجود ندارد و به این ترتیب هیچ نظارت دقیقی در این منطقه پرتردد صورت نمی گیرد.

خبرگزاری الشرق الجدید نیز نوشت علت کم بودن جراحات و تلفات این اقدام تروریستی این بود که خودرو به صورت صحیح پارک نشده بود، ‌همچنین حضور دهها خودروی دیگر در این منطقه نیز مانع از گسترش توان تخریبی مواد منفجره کار گذاشته شده در خودروی اصلی بوده که کارشناسان میزان آن را بالغ بر 35 کیلوگرم ارزیابی کرده اند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار