امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23061
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، وزارت خارجه مصر، سفرای تونس و ترکیه را احضار و نسبت به اظهارات مقامات رسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، وزارت خارجه مصر، سفرای تونس و ترکیه را احضار و نسبت به اظهارات مقامات رسمی این دو کشور در خصوص حوادث اخیر مصر، ابراز تاسف و شگفتی کرد.

بر اساس این گزارش وزارت امور خارجه مصر، سفرای ترکیه و تونس را احضار و تاکید کرد که اظهارات مقامات این کشورها درباره مصر، متناسب با روابط حسنه و تاریخی مصر با این کشورها نیست.

«حاتم سیف‌النصر» معاون وزیر امور خارجه در امور اروپا، سفیر ترکیه در قاهره را احضار و نسبت به اظهارات برخی مقامات ترکیه طی چند روز گذشته مبنی بر درخواست از شورای امنیت و دیگر نهادهای منطقه‌ای برای مداخله در خصوص تحولات داخلی مصر و نیز تلاش برای همسو کردن برخی کشورها در اتخاذ رویکردی مشابه در قبال مصر، ابراز تاسف عمیق کرد.

همچنین «ناصر کامل» معاون وزیر امور خارجه مصر در امور کشورهای عربی با سفیر تونس در مقر وزارت خارجه دیدار و نسبت به اظهارات برخی از محافل رسمی تونس درباره مصر ابراز شگفتی کرد.

کامل تاکید کرد که چنین اظهاراتی با روابط مثبت بین دو ملت مصر و تونس و تمایلات مصری‌ها برای داشتن روابط حسنه با همه ملت‌های عربی از جمله ملت برادر تونس، متناسب نیست.

وی تصریح کرد که آنچه طی دو هفته گذشته در مصر رخ داد، موج دوم انقلاب ژانویه 2011 و ابراز تمایل به بازگشت مصر به مسیر دموکراسی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها