امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23066
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «بوستون گلوب»، «جوهر سارنایف» جوان 19 ساله مظنون به بمب‌گذاری چند ماه پیش در پایان مسابقه ماراتن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «بوستون گلوب»، «جوهر سارنایف» جوان 19 ساله مظنون به بمب‌گذاری چند ماه پیش در پایان مسابقه ماراتن «بوستون»، امروز، چهارشنبه، در دادگاه فدرال بوستون حاضر می‌شود تا به دلیل اتهاماتی مبنی بر استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی برای کشتن سه نفر و زخمی کردن بیش از 260 نفر در ماراتن بوستون محاکمه شود.

حدود چند ماه پیش در نزدیکی خط پایان مسابقه ماراتن بوستون، سه انفجار عظیم به وقوع پیوست که به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن بیش از 260 نفر منتهی شد.

تحقیقات پلیس آمریکا در خصوص این حادثه نشان داد که دو برادر به نامهای «تیمور لنگ سارنایف» و «جوهر سارنایف» مظنون اصلی این حادثه هستند. در عملیات تعقیب و گریز برای دستگیری این دو فرد، تیمور لنگ کشته شد و جوهر به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

سارنایف که متهم به کشتن یک افسر پلیس است، با30 اتهام جنایی در دولت فدرال از جمله استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی روبرو است.

بر اساس این گزارش، 17 اتهام وارده به سارنایف احتمال حکم اعدام را برای او به همراه دارد و از آنجایی که سارنایف تحت قانون فدرال محاکمه می‌شود، می‌تواند با حکم اعدام روبرو شود. دیگر اتهامات وارده به او می‌تواند حبس ابد را برایش به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها