امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2308
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزای فارس به نقل از «رادیو آزادی»، دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات یک پروسه داخلی و ملی است و ...

به گزارش خبرگزای فارس به نقل از «رادیو آزادی»، دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات یک پروسه داخلی و ملی است و افغانستان به هیچ کشوری اجازه مداخله در این مسآله را نمی‌دهد.

بر اساس این بیانیه، شورای امنیت ملی افغانستان در جلسه روز گذشته خود، پیمان همکاری‌های امنیتی افغانستان و آمریکا را نیز مورد بررسی قرار داده است.

در این جلسه تاکید شد که پیمان همکاری‌های امنیتی افغانستان و آمریکا بایستی به خواست افغان‌ها منعقد شود و پایان جنگ و برقراری ثبات در این کشور را تضمین کند.

این بیانیه افزود: پاکستان یا هیچ کشور دیگری نمی‌تواند حضور و بقای آمریکا در افغانستان را ضمانت کند.

این در حالی است که «دیوید پیرس» معاون نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان، درباره برنامه صلح دولت افغانستان و همکاری های امنیتی کابل-واشنگتن با مقامات این کشور در کابل مذاکره می‌کند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا با انتشار اعلامیه‌ای تایید کرده است که دیوید پیرس قبل دیدار از کابل، در اسلام‌آباد با مقام‌های پاکستانی دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار