امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23083
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 76
آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به وقایع سیاسی ماه ...

آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به وقایع سیاسی ماه رمضان امسال از قبیل مراسم تنفیذ، تحلیف و معرفی کابینه به مجلس، گفت: ماه مبارک رمضان بهار فضائل است، خداوند این ماه را ظرف گل‌های فضائل انسانی قرار داده است و بر این اساس، جامعه اسلامی ما در هر عرصه باید عطر رمضانی بیابد.

وی تاکید کرد: پس از حماسه افتخار آفرین انتخابات، خلق حماسه سیاسی که آبی بر آتش بر افروخته شده دشمنان بود، در حقیقت هدیه خداوند به نظام اسلامی بود، لازم است عطر رمضان در فضای سیاسی حاکم شود.

خاتمی با تاکید بر رعایت مسائل اخلاقی در مباحث سیاسی، اظهار داشت: به اسم تحلیل سیاسی، مجاز نیستیم غیبت کرده و به دیگران توهین کنیم، در روایات، غیبت، دروغ و دشنام مفطر(ناسازگار با روزه) به حساب آمده است بنابراین اهالی قلم که سایت، روزنامه و وبلاگ دارند، پیامک ارسال می‌کنند و کسانی که وارد سیاست می‌شوند باید توجه داشته باشند که رفتارشان رمضانی باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افرادی که وارد سیاست شده و تحلیل سیاسی می‌کنند را به گفتار و کرداری توصیه کرد که بتوانند پاسخی برای آن در روز قیامت داشته باشند و در ادامه گفت: بسیاری از بی‌انصافی‌های که به اسم تحلیل سیاسی توسط افراد بی‌اطلاع انجام می‌شود، پاسخ قابل قبولی نزد خداوند ندارد.

وی با بیان اینکه رعایت تقوا لازمه ورود به مباحث سیاسی است، گفت: در ماه رمضان امسال که مصادف است با معرفی کابینه دولت یازدهم به مجلس، انتظار می‌رود عزل و نصب‌ها عطر رمضانی داشته باشد.

خاتمی در ادامه گفت: مسئله امروز سیاسی کشور بیشتر راجع به چینش کابینه است، مباحثی که درباره اعضای کابینه مطرح است که رئیس جمهور منتخب آنرا گمانه‌زنی نامیده است اما امیدواریم همانگونه که رئیس‌جمهور منتخب بر شایسته سالاری تاکید کرده، شایسته سالاری محور باشد و شایستگانی که عنصر تدین و تخصص دارند به عرصه خدمت بیایند.

خاتمی در ادامه با بیان اینکه باید با مسائل انتخاباتی گذشته برخوردی رمضانی داشت، گفت: گذشت و عفو از حوادث تلخی که در ایام انتخابات متوجه برخی کسان شد، رفتار رمضانی است.

وی با بیان اینکه سوق‌دادن جامعه به وحدت و پرهیز از اظهارت اختلاف‌افکنانه و توجه به صفا و صمیمیت باید مورد توجه باشد، گفت: فراموش کردن دلخوری‌های انتخاباتی و نگاه کردن به آینده و تلاش برای ارتقای نظام اسلامی راه درستی است که باید در روزهای آینده پیموده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها