امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23088
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم ممبینی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران توضیحاتی در خصوص ادعای تحویل ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم ممبینی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران توضیحاتی در خصوص ادعای تحویل دولت به رئیس جمهور آینده با کسری بودجه 80 میلیون دلاری ارائه کرد.

وی تصریح کرد: بودجه متناسب با منابع قابل پیش‌بینی و مصارف بررسی شده تدوین و تراز شده و به جزء دو مورد آن همه موارد قابل تحقق است.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری گفت: یکی از موارد 9 هزار میلیارد تومان مربوط به هدفمندسازی یارانه‌ها برای کمک به بودجه دولت است که اگر بخواهد محقق شود باید حامل‌های انرژی حدود 38 درصد گران شود.

ممبینی افزود: چون از محل این شوک قیمت‌ها هیچگونه کمکی به تولید و درمان نمی‌شود و از افزایش قیمت‌ها سهمی به مردم نمی‌رسد، دولت دهم این کار را به مصلحت نمی‌داند و بعید است که دولت یازدهم هم آن را انجام دهد.

وی ادامه داد:‌مورد دیگر 37 هزار میلیارد تومان مربوط به فروش سهام و سهم‌الشرکه و اموال پیش‌بینی شده است که حدود 27 هزار میلیارد تومان آن به صورت درآمده هزینه و 10 هزار میلیارد آن وارد منابع عمومی شده و مصارف قطعی برای آن تعریف و دستگاه‌های اجرایی تعریف شده است.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری تاکید کرد: این مبلغ چون به صورت نقدی قابل تحقق نیست، لذا عملا یک نوع کسری است که البته متوجه همه دستگاه‌های اجرایی نشده و مربوط به دستگاه‌هایی است که از قِبَل 10 هزار میلیارد تومان بودجه افزایش پیدا کرده است.

خبرنگاری از رحیم ممبینی در مورد تأثیر تغییر نرخ ارز از مرجع به مبادله‌ای بر روی کالاهای اساسی سؤال کرد و پرسید آیا دولت برای جلوگیری از افزایش تورم یارانه کالای اساسی در نظر گرفته که وی پاسخ داد: در بودجه به گونه‌ای پیش‌بینی کرده بودیم که نرخ ارز چه مرجع و چه مبادله‌ای باشد اثری روی کالاهای اساسی مردم نگذارد و مقتضیات آن در قانون بودجه دیده شده است.

وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، ادعای یکی از طراحان تحقیق و تفحص از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مبنی بر دستکاری و کاهش ردیف بودجه سفرهای رهبری و پرداخت 4 میلیارد تومان به صورت غیرقانونی به دو برادر را تکذیب کرد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری گفت که این معاونت هیچ بودجه‌ای را به اشخاص پرداخت نمی‌کند و اعتبارات از طریق دستگاه‌های دارای ردیف در قانون بودجه پرداخت می‌شود.
ممبینی در پایان همچنین از

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها