امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23090
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 78
فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ویژگی‌های ...

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ویژگی‌های وزرای دولت یازدهم اظهار داشت: باتوجه به اهمیت جایگاه قوه مجریه، انتظار جامعه اسلامی از این نهاد، اجرای درست و همه جانبه قوانین و مقررات اسلامی است.

* انتظارات مردم از وزرا در درجه اولی‌ قرار دارد

وی با اشاره به ویژگی‌های عام وزرا افزود: ویژگی‌های عام شامل انتظاراتی است که مردم از همه مسئولان دارند و در رده وزرا، این انتظار در درجه اولی‌ قرار دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: توجه به فرمایشات ولی فقیه، ارزش‌های اسلامی و انقلابی از جمله ویژگی‌‌هایی است که وزرای کابینه باید آن را در رأس امور قرار دهند.

* وزرا بنده پست و مقام باشند

آلیا با بیان اینکه اعضای کابینه باید برنامه محور و کارآمد باشند، تصریح کرد: وزرا باید در امور مربوطه مشورت‌پذیر باشند و از همه مهمتر نباید بنده پست و مقام باشند، بلکه باید روحیه خدمتگذاری داشته و ساده‌زیست باشند.

وی با اشاره به ویژگی‌های خاص وزرا بیان داشت: بر اساس قانون اساسی وزرا باید هم به رئیس جمهور و هم به طور مستقل باید به مجلس پاسخگو باشند، از این رو باید از مدیریتی قوی برخوردار و از قابلیت و توان بالا برای اداره کادر وزارتخانه را داشته باشند.

* مدرک کارشناسی و 10 سال سابقه اجرایی ملاک رأی اعتماد مجلس به وزراست

آلیا با تأکید بر به‌کارگیری افراد متخصص بر تصدی وزارتخانه‌ها گفت: شایسته است که افراد متخصص و دارای تجربه ملاک انتخاب وزرا در زمینه کار وزراتخانه قرار گیرد، به همین دلیل نیز مجلس شورای اسلامی پیشنهادی را در دستور خود دارد که برای رأی اعتماد به وزرا حداقل مدرک کارشناسی در رشته‌ای که مرتبط با کار وزارتخانه است و 10 سال سابقه کار اجرایی را در نظر بگیرد.

* دهه چهارم انقلاب زمان آزمون و خطا نیست

نماینده تهران با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب، زمان آزمون و خطا نیست، ادامه داد: انتظارات امروز همگان کارایی بیشتر در نظام اجرایی و ایجاد تحول اداری در رأس برنامه‌هاست و وزرا باید در جهت تصدی خود برنامه محور و کارآمد باشند.

* وزرا روحیه خدمت‌گذاری داشته باشند

آلیا با بیان اینکه وزرا باید بتوانند نیازهای مردم را برآورده کنند، بیان کرد: وزرای کابینه باید افرادی کارآمد، با روحیه خدمت‌گذاری به مردم باشند نه اهل کاغذبازی و بروکراسی اداری.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار