امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2311
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 130
فلیپ اشپوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد فعالیت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در امداد‌رسانی در بحران سوریه اظهار داشت: بحران سوریه ...

فلیپ اشپوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد فعالیت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در امداد‌رسانی در بحران سوریه اظهار داشت: بحران سوریه دغدغه اصلی سازمان‌های بین‌المللی بشر‌دوستانه در دنیاست چرا که علاوه بر مردم این کشور داوطلبان هلال‌احمر سوریه نیز در معرض خطر هستند و تاکنون تعداد زیادی از این داوطلبان در درگیری‌ها مجروح یا جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و متعهدانش تمام توان خود را در سوریه به کار گرفته‌اند تا در ناآرامی‌ها و درگیری‌های طرفین بتواند خدمات بشردوستانه ارائه کند.

به گفته اشپوری ماهانه 300 هزار بسته حاوی مواد غذایی و ملزومات امدادی بین بحران‌زدگان سوری از سوی نهادهای بشردوستانه توزیع می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به اینکه چه تمهیداتی برای امداد‌رسانی به مردم فلسطین به خصوص نوار غزه در نظر گرفته شده اظهار داشت: طی برنامه‌ای که با هلال‌احمر فلسطین پیش رو داریم با تقویت نیروها و سرویس‌های امدادی امکان تردد سرویس‌های اورژانس، آمبولانس و کمک‌های غذایی به ویژه هنگام درگیری با استقرار گروه‌های امدادی صلیب‌سرخ در این منطقه نیز فراهم شده است.

وی تأکید کرد: کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ اجازه نخواهد داد تا طرفین درگیر، امداد‌رسانی به مردم فلسطین را به ویژه در بخش مواد غذایی و دارویی قطع کنند.

مدیر حقوق بین‌الملل و همکاری در نهضت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اظهار امیدواری کرد تا هشتمین کنفرانس بین‌المللی کشورهای خاورمیانه و منطقه منا زمینه ساز هماهنگی بیشتر برای ارائه راهکارهایی در زمینه مراقبتهای درمانی در معرض خطر باشد.

به گزارش فارس، هشتمین کنفرانس بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) تا چهارم اردیبهشت به میزبانی جمعیت هلال‌احمر ایران در هتل آزادی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار