امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23116
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهونیستی هاآرتص در گزارشی به قلم «سفی راچلفسکی» نوشت: روشن است که ماموریت مادام‌العمر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهونیستی هاآرتص در گزارشی به قلم «سفی راچلفسکی» نوشت: روشن است که ماموریت مادام‌العمر بنیامین نتانیاهو، مبنی بر نجات اسرائیل با حمله به ایران به ماموریتی امکان‌ناپذیر تبدیل شده است و به پایان رسیده است.

بنابراین گزارش، بیشتر اسرائیلی‌ها هم از این مساله تعجب نمی‌‌کنند چرا که اکثر آنها باور نداشتند که چنین حمله‌ای انجام می‌شود. با این حال هیچ‌کدام از آنها نمی‌دانستند که نتانیاهو تا چه حد مشتاق به این حمله است. حمله به ایران تنها یک بلوف نبود بلکه تمایلی است که هنوز وجود دارد و نتانیاهو بیشترین وقت خود را به آن اختصاص می‌دهد و تصمیمات خود را برمبنای آن استوار می‌کند. اما این خواست نتانیاهو دیگر قابل تحقق نیست.

در بخش دیگری از این گزارش تصریح شده است که مساله فعلی بر سر انتخاب بین حمله به ایران یا دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای نیست بلکه مساله انتخاب بین یک حمله نظامی منجر به تشدید تنش‌ها و یا روشی متشکل از فشار بیشتر به همراه گفتگو است.

بنابراین گزارش، در شرایط فعلی نه‌تنها تهدیدی جدی علیه اسرائیل وجود ندارد که توجیه‌گر جنگ باشد، بلکه توان لازم نیز در اسرائیل برای دور کردن چنین تهدیدی نیست و اگر هم تهدیدی هست، «توهم» است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها