امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23119
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر امنیت ملی کشور مالی دیروز سه شنبه در باماکو اعلام کرد: آلمان به منظور تقویت توانمندی پلیس مالی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر امنیت ملی کشور مالی دیروز سه شنبه در باماکو اعلام کرد: آلمان به منظور تقویت توانمندی پلیس مالی تجهیزات نظامی به این کشور داده است.

مراسم اعطاء این کمک ها دیروز سه شنبه در حضور مقامات مالی و آلمان در مقر پلیس امنیت ملی مالی در باماکو برگزار شد.

این کمک 650 میلیون فرانکی شامل کامیون های حمل و نقل نظامی و دیگر وسایل نظامی است.

سفیر آلمان در مالی درباره اوضاع این کشور گفت: با توجه به این که پلیس مالی با چالش های زیادی مواجه است باید از آن حمایت کرد و جامعه جهانی باید سهم تعیین کننده ای در بازسازی دموکراسی در این کشور داشته باشد.

از سوی دیگر منابع پزشکی در کشور مالی گفتند دو شهروند شهر کیدال در شمال شرق مالی دیروز بر اثر شلیک گلوله افراد ناشناس به شدت زخمی شدند.

این منابع اعلام کردند: مردان مسلح دیروز سه شنبه به دو غیر نظامی شلیک کردند و آنها را به شدت زخمی کردند.
هنوز علت این تیراندازی ها مشخص نشده است.

این در حالی است که درگیری ها میان طرفداران و مخالفان حضور نیرو های ارتش مالی در کیدال از زمان ورود آنها به این شهر شدت پیدا کرده است.

یک منبع امنیتی در مالی اوضاع در کیدال را بحرانی خواند و گفت: ده ها غیر نظامی طرفدار حضور ارتش در این شهر از بیم مخالفان که آنان را به مرگ تهدید کرده بودند دیروز سه شنبه به پایگاهی نظامی پناه بردند.

کمتر از سه هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مالی مانده است و هنوز فرماندار کیدال که باید دیروز سه شنبه در دفتر فرمانداری این شهر حاضر می شد هنوز به دلیل مسائل امنیتی باماکو را به مقصد این شهر ترک نکرده است.

فرماندار کیدال مسئول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کیدال است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها