امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23125
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «رویترز»، فعالان سوری تأکید کردند که محاصره مناطق تحت کنترل ارتش سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «رویترز»، فعالان سوری تأکید کردند که محاصره مناطق تحت کنترل ارتش سوریه از سوی معارضان برای فشار به حکومت در واقع بیش از 2 میلیون شهروند سوری را در معرض گرسنگی قرار خواهد داد.

این مسئله مورد انتقاد تعداد زیادی از فعالان حقوق بشری قرار گرفته و تأکید شده که حصر مردم در بخش غربی حلب در واقع مجازات افرادی است که دخالتی در درگیری‌های نظامی ارتش سوریه و معارضان مسلح ندارد.

یکی از معارضان که نخواست نامش فاش شود تأکید کرد که معارضان مسلح با مسدود کردن یک بزرگ راه در حلب از عبور و مرور شهروندان و غیرنظامی‌ها نیز جلوگیری می‌کنند.

ساکنان بخش غربی حلب که در حصر معارضان قرار گرفته‌ اند تأکید کردند که قیمت مواد غذایی ده برابر قیمت واقعی اش شده و دسترسی به مواد غذایی اولیه مانند نان و آرد بسیار دشوار شده است.

دیده‌بان حقوق بشر نیز تأکید کرد که معارضان مسلح اغلب مسیر‌های منتهی به غرب حلب را مسدود کرده‌اند و از رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به این مناطق جلوگیری می کنند.

در طول یک سال گذشته شرایط زندگی در حلب بعد از حمله تروریست‌ها و به دست گرفتن کنترل نیمی از این شهر بحرانی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها