امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23128
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «حاجی محمد عدیل» رئیس کمیته امور خارجه سنای پاکستان درباره نقش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «حاجی محمد عدیل» رئیس کمیته امور خارجه سنای پاکستان درباره نقش اسلام‌آباد در مذاکرات صلح قطر و برنامه این کشور درصورت روی کار آمدن طالبان در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وی که در جلسه این کمیته سخنرانی می‌کرد، گفت: اگرچه پاکستان می‌تواند برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان، طالبان افغان را پای میز مذاکره با آمریکا بکشاند اما روی کار آمدن طالبان نمی‌تواند کمکی به ایجاد صلح و آرامش در خاک پاکستان کند.

عدیل همچنین به چالش دیگر پیش روی پاکستان درصورت روی کار آمدن طالبان در افغانستان اشاره کرد و گفت: دولت و نهادهای سیاست‌گذار پاکستان هنوز استراتژی‌ای برای رویارویی با قدرت گرفتن دوباره طالبان در افغانستان اتخاذ نکرده‌اند.

رئیس کمیته خارجی سنای پاکستان افزود: من به شما هشدار می‌دهم که اگر در نتیجه مذاکرات طالبان و آمریکا، این گروه شبه‌نظامی بار دیگر بر مسند قدرت در کابل تکیه زند در آن صورت، مناطق قبایلی پاکستان دیگر بخشی از این کشور نخواهند بود؛ گروهی که پاکستان پس از سپتامبر 2011، برای مقابله با آن به آمریکا کمک لجستیکی کرد.

قرار است یک هفته دیگر جلسه دیگری در این باره در کمیته خارجی مجلس سنای پاکستان تشکیل شود.

چند هفته پیش دفتر سیاسی طالبان به‌طور رسمی و با هدف تسهیل روند مذاکرات صلح بین مقامات آمریکایی و افغان در شهر دوحه قطر بازگشایی شد که البته این مذاکرات در حال حاضر، به‌خاطر برخی اختلافات پیش آمده به حال تعلیق درآمده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها