امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23131
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 229
به ‌گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «یوری کروپناف» رئیس نهضت اجتماعی بین‌المللی توسعه روسیه گفت که همکاری ...

به ‌گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «یوری کروپناف» رئیس نهضت اجتماعی بین‌المللی توسعه روسیه گفت که همکاری روسیه با ایران در زمینه‌های اقتصادی ضامن توسعه منطقه‌ای خواهد بود.

وی نقش جمهوری اسلامی در منطقه را مهم دانست و همکاری با تهران را در راستای تأمین ثبات، امنیت و رشد منطقه‌ای را مورد ارزیابی قرار داد.

این شخصیت برجسته اجتماعی روسیه که به ‌منظور شرکت در میزگرد «مسائل توسعه مشترک اوراسیایی تاجیکستان و روسیه» وارد دوشنبه شده بود، ضمن گفت‌وگوی اختصاصی با فارس، فکر کردن کشورهای منطقه به‌ توسعه مشترک اقتصادی و اجتماعی را از مسائل مهم عنوان کرد.

وی با اشاره به‌ سفر خود به‌ ایران، گفت: با دوستان ایرانی در سطوح بسیار بالا مذاکرات انجام دادیم که از توجه تهران به‌ مسائل مورد بحث احساس رضایت می‌کنم.

کروپناف افزود: دوستان ایرانی بر این نظرند که 2 کشور باید وارد مرحله اجرای پروژه‌های مشترک استراتژیک در عرصه‌های اقتصادی شود که نکته بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: ما در کنار کمک به‌ گسترش روابط رسمی میان مسکو و تهران، علاقمند به برقراری و توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری بین مناطق 2 کشور نیز می‌باشیم که با فراهم شدن شرایط جدید و به‌ خصوص برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری ایران باید در این زمینه گام‌های جدی‌تری برداشته شود.

بنا به‌ گفته وی در ایران نسبت به‌ برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی مورد نظر روسیه در آسیای مرکزی و به‌ خصوص تاجیکستان توجه نشان دادند.

وی در ادامه تأکید کرد: به‌ نظر من در زمینه انرژی و آب پروژه‌های روسی تاجیکی و ایرانی تاجیکی به‌ صورت موازی دنبال خواهند شد و این هم فرصت و هم ظرفیت‌های بسیار مهمی خواهد بود. برای ما که طرح‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک در جهت توسعه مشترک با منطقه را در نظر داریم، همکاری با ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

رئیس نهضت اجتماعی بین‌المللی توسعه روسیه خاطرنشان کرد: ما نیاز شدید به‌ همکاری و همگرایی منطقه‌ای داریم و در این زمینه روسیه و ایران می‌توانند اقدامات بسیار ارزشمندی را انجام دهند.

وی افزود: من معتقدم تاجیکستان برای روسیه مسیر بسیار مناسب در جهت پیگیری سیاست‌های خود در مورد افغانستان به‌شمار می‌رود و در عرصه همکاری با ایران در منطقه نیز نقش تاجیکستان برای روسیه بسیار مهم خواهد بود.

کروپناف با توجه به‌ دیدار اخیر «ولادیمیر پوتین» و «محمود احمدی‌نژاد» که در چارچوب دومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز در مسکو صورت گرفت، تصریح کرد: در دیدار رؤسای جمهور روسیه و ایران که من نیز شرکت داشتم، مسائل همکاری‌های استراتژیکی 2 کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امید است که در مراحل بعدی شاهد عملیاتی شدن بخش مهمی از این توافقات خواهیم بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها