امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23138
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، شب گذشته ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، شب گذشته 18 تیرماه برای افتتاح بخش «دانش‌های قرآن بنیان» در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‎المللی قرآن کریم حضور یافت.

افتخاری در مراسم افتتاحیه بخش «دانش‌های قرآن بنیان» به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت تحول علوم انسانی اشاره کرد و گفت: قرآن کتاب مرجعی برای تحول علوم انسانی و تاثیرگذاری بر جامعه است.

وی با بیان اینکه قرآن کتاب تمدن‌ساز است، تصریح کرد: قرآن بهترین منبع در تمامی امور است، چرا که هر آنچه انسان به آن نیاز دارد، در این کتاب الهی گنجانده شده است.

تا رسیدن به نقطه مطلوب فعالیت‌های قرآنی فاصله داریم

نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره اقدامات قرآنی صورت گرفته در کشور، ادامه داد: با وجود توجه به برخی از مباحث قرآنی به ویژه بحث تجوید و تدبر در آیات قرآن در کشور، هنوز به نقطه مطلوب در فعالیت‌های قرآنی نرسیده‌ایم که در این راستا باید در حوزه تغییر نگرش پژوهش‌های علوم انسانی با تکیه بر مفاهیم قرآنی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

افتخاری با اشاره به فعالیت‌های قرآنی فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی به همت مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شد که اکنون در شورای انقلاب فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهد

وی خاطرنشان کرد: این شورا در سه محور «آموزش عمومی» همانند تربیت حافظ، قرائت قرآن با مسؤلیت وزیر آموزش و پرورش، محور «تبلیغ و ترویج» مانند برگزاری نمایشگاه‌ها و استفاده از هنر با مسؤلیت وزارت ارشاد و کار سوم با عنوان «تربیت متخصص و تدوین کتاب»با مسؤلیت وزیر علوم فعالیت می‌کند.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس افزود: وزارت علوم در این صحنه با تاخیر وارد شد و بیشتر به موضوع قرائت قرآن توسط دانشجویان پرداخت که این امر رسالت نهاد رهبری در دانشگاه و جهاد دانشگاهی بود، ناگفته نماند که امروز فعالیت‌های خوبی از سوی وزارت علوم صورت گرفته است.

درخواست ملاقات فعالان قرآنی با رئیس جمهور منتخب

وی، تصویب اعطای 300 میلیارد تومان بودجه مصوب شده برای فعالیت‌های شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 92 را یکی از اقدامات مهم عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور منتخب فردی آگاه و فرهیخته است که امیدواریم توجه به فعالیت‌های قرآنی در دولت وی ادامه داشته باشد، به طوری که توجه به امور قرآنی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهد.

افتخاری با اشاره به درخواست ملاقات جامعه قرآنی با رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: فعالان قرآنی خواستار دیدار با حجت‌الاسلام روحانی هستند تا علاوه بر مطرح کردن دغدغه‌های امور قرآنی در کشور، همکاری خود را جهت تحقق جامعه مطلوب و مورد نظر رهبری اعلام کنند.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها