امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23155
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسفندیار رحیم مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد امروز پس از جلسه هیت دولت و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسفندیار رحیم مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد امروز پس از جلسه هیت دولت و در پاسخ به سوالی درباره اینکه پس از پایان دولت به کجا خواهید رفت به مزاح گفت: در ایران می‌مانم.

وی در ادامه تصریح کرد: مهمترین فعالیت من کار مطالعاتی خواهد بود.

مشایی در پاسخ به سئوالی درباره این که بارزترین گفتمان احمدی نژاد چیست، گفت: به نظر من بارزترین گفتمان احمدی‌نژاد بحث توحید است. گفتمان توحید یعنی این‌که انسان در برابر همه مسائل پیرامونی خود مسئول است. دولت در قبال جامعه، ارزش‌ها و آرمان‌ها مسئول است و سعی دولت بر این بوده که بر اساس این اصل حرکت کند و در واقع در راستای پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی و حرکت کند و به شعار بسنده نکند.

وی با بیان این‌که دولت وظیفه خود را خدمت‌رسانی به مردم بر اساس گفتمانی که تعریف کرده دانسته است، تصریح کرد: در این دوره تلاش شد خدمت‌رسانی به مردم نسبت به گذشته افزایش پیدا کند و عدالت در توزیع ثروت ملی مورد تاکید قرار بگیرد و امکانات در کشور به صورت عادلانه توزیع شود.

مشاور رییس‌جمهور با بیان این‌که دولت با توجه به گفتمان خود تلاش کرد که در مسائل مختلف عدالت را مورد توجه قرار دهد، اظهار کرد: در بحث سیاست داخلی و خارجی نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفت.

مشایی با بیان این‌که بر اساس این گفتمان ظلم مورد قبول نیست و باید در برابر سلطه ایستاد، اظهار داشت: مردم صاحبان اصلی کشور هستند و به تبع آن صاحبان اصلی دولت نیز محسوب می‌شوند و ما در این دوره شاهد بودیم که دولت نسبت به مردم یک احساس مسئولیت شدید داشت و این امر از سوی رییس‌جمهورو اعضای دولت به هر نحو ممکن مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان این‌که از اولویت‌های مهم دولت، ‌رسیدگی به مشکلات و نیازهای مردم بود، گفت: ما سعی کردیم در برخورد و حل مشکلات مردم با تساوی رفتار کنیم، البته کسانی که ضعیف‌تر بودند و یا امکانات کمتری داشتند در اولویت قرار داشتند.

مشائی در پاسخ به سوال دیگری درباره تاسیس بنیاد بهار گفت: من از چنین مسئله‌ای خبر ندارم و در دولت هم چنین چیزی مطرح نیست.

رئیس دبیر خانه جنبش عدم تعهد در ادامه درباره احتمال تاسیس رسانه ای از سوی احمدی نژاد تصریح کرد:

بعید نیست البته من شخصا تمایل به کارهای سیاسی ندارم و خیلی نقش‌آفرین در این زمینه‌ها نیستم، ولی وجود رسانه می‌تواند موثر باشد و جامعه به رسانه نیاز دارد.

رئیس‌دفتر سابق رییس‌جمهور همچنین در مورد راه‌اندازی بنیاد بهار از سوی وی یا احمدی‌نژاد، اظهار کرد: من نمی‌دانم چه کسی این را مطرح کرده و در دولت نیز چنین بحثی مطرح نشده است و شاید این انتظاری باشد که در جامعه وجود دارد، ولی تشکیل آن بد نیست و کار خوبی است و اگر کسی این کار را انجام دهد ما از او حمایت می‌کنیم ولی اگر منظور شما این باشد که ما برنامه‌ای در این زمینه داشته باشیم، در این ارتباط صحبتی نکرده‌ایم.

وی همچنین با بیان این‌که گفتمان بهار وقتی از سوی احمدی‌نژاد مطرح شد مورد استقبال قرار گرفت، گفت: آقای احمدی‌نژاد این گفتمان را در سطح ملی و بین‌المللی مطرح کردند و گفتمان بهار در واقع ترجمان زیبا، عمیق و سطح بالایی از گفتمان مهدویت است، نویددهنده آینده روشن برای بشریت و در برگیرنده منافع همه است.

مشایی با تاکید بر زیبا بودن این گفتمان، اظهار کرد:‌ ممکن است در مورد این گفتمان فعالیت‌های مختلفی انجام شود، اقدامات فرهنگی صورت بگیرد و کسی نیز اقدام به راه‌اندازی بنیاد در این زمینه کند، ولی از طرف ما برنامه‌ای در این ارتباط وجود نداشته است.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد درباره سامان دادن کارحزبی توسط رییس جمهور گفت:ما قائل به حزب نیستیم. گفتمان آقای احمدی‌نژاد همان گفتمان مردم و انقلاب اسلامی است، گفتمان شخصی نبود و ایشان تلاش کردند که این گفتمان را احیا کنند. ایشان در واقع گفتمان انبیاء، مهدویت و انقلاب اسلامی را مطرح کردند و در راستای احیای آن تلاش کردند و به نظر این گفتمان به قدر کافی در جامعه نهادینه شده است، البته آقای احمدی‌نژاد قطعا در هر شرایط با استفاده از ابزار، وسیله‌ها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند تلاش می‌کنند انعکاس‌دهنده این گفتمان باشند.نگرانی از به حاشیه رفتن این گفتمان وجود ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها