امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23158
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 87
علی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به غیررادیولوژیست‌ها گفت: طبق قوانینی که موجود است هر پزشکی که ...

علی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به غیررادیولوژیست‌ها گفت: طبق قوانینی که موجود است هر پزشکی که دوره‌ای را آموزش دیده باشد و در طول تحصیل و خدمت، دوره‌های تکمیلی را گذرانده باشد و در هر صورتی مهارت لازم را کسب کرده باشد می‌تواند نسبت به ارائه خدمات در آن زمینه اقدام کند.اگر قرار باشد که هر پزشکی که دوره مربوطه را می‌بیند به درمان اقدام کند. تخصص‌‌های مختلف به صورت موازی‌کاری ارائه می‌شوند و این کار شدنی نیست.

سجادی گفت: اینکه وزارت بهداشت گفته است برای پزشکان غیررادیولوژیست دوره آموزش رادیولوژی گذاشته شود به نیازهای وزارتخانه بر می‌گردد.

مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی گفت: علت اینکه وزارت بهداشت این مجوز را اعلام کرده نیاز برخی شهرهای محروم و کوچک به رادیولوژیست است چرا که در این شهرها یا رادیولوژیست وجود ندارد یا حاضر به شرکت در طرح شبکه بهداشت و درمان نیستند.

وی گفت: این رادیولوژیست‌ها که در طرح شبکه شرکت نمی‌کنند اغلب تمایل دارند کار خصوصی خود را دنبال کند و در مطب‌های خود به دنبال درآمد بیشتر باشند.

سجادی ادامه داد: بنابراین وزارت بهداشت خواسته است با ایجاد دوره آموزشی رادیولوژی برای پزشکان مختلف این نیاز را برطرف کند.

مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی گفت: این مجوز مخصوص پزشکان عمومی نیست بلکه به هر گروه از پزشکان حاضر در شبکه بهداشت و درمان اعم از متخصصان زنان، اطفال و ... داده می‌شود.

وی تصریح کرد: این پزشکان با گذراندن دوره آموزشی دیگر نیازی به ارجاع بیمار به شهرهای دیگر برای انجام رادیولوژی ندارند بلکه به سرعت و بدون صرف هزینه بیشتر این آزمایش را انجام خواهند داد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها