امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23167
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نزدیک به 30 هزار نفر از 133 هزار زندانی در زندان‌های «کالیفرنیا» برای دومین روز در حمایت از ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نزدیک به 30 هزار نفر از 133 هزار زندانی در زندان‌های «کالیفرنیا» برای دومین روز در حمایت از زندانیانی که در زندانهای انفرادی زندان ایالتی «خلیج پلیکان» محبوس شدند، اعتصاب غذا کردند.

مسئولان زندان‌های کالیفرنیا اعلام کردند که زندانیان مذکور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته از خوردن غذا امتناع کردند و زندانیان زندانهای کالیفرنیا این اقدام خود را سومین اعتصاب غذای گسترده در دو سال اخیر در اعتراض به وضعیت بیش از 4 هزار و 500 زندانی در زندانهای انفرادی زندان پلیکان خواندند.

بر اساس این گزارش، برخی از زندانیان زندان خلیج پلیکان چندین دهه است که در انفرادی به سر می‌برند. اعتصاب غذا زندانیان جزء جدیدترین اخلال ورزی در نظام زندان است.

بخش‌های انفرادی که تمرکز اصلی اعتصاب غذا در دیگر زندانها هستند، در خلیج پلیکان در نزدیکی مرز اورگان و سه زندان امنیتی در اطراف ایالت کالیفرنیا قرار دارند.

«تری تورنتون» سخنگوی وزارت اصلاحات و توانبخشی اعلام کرد که زندانیان از خوردن صبحانه و ناهار در دو سوم از 33 زندان ایالت کالیفرنیا و تمامی چهار زندان خصوصی که زندانیان کالیفرنیا در دیگر ایالات آمریکا را محبوس کرده‌اند، خودداری کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، حدود 2 هزار زندانی در ایالت کالیفرنیا حاضر نشدند روز سه‌شنبه به کلاس‌ها و کارهایی که برای آنها تعیین شده بود، بروند.

زندانیان خلیج پلیکان از طریق گروههای حقوق بشری اعلام کردند که اعتراضات زمانی آغاز شد که گفت‌وگوهای ماه گذشته با مقامات زندان درباره درخواست‌های زندانیان برای پایان دادن به حبس‌های انفرادی طولانی مدت، با شکست روبرو شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها