امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23174
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست معاون وزیر و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست معاون وزیر و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه که به فیلیپین سفر کرده با خانم «پترونیلا گارسیا» مدیرکل آسیا و آفریقای وزارت امور خارجه فیلیپین دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه و نیز پیگیری روند توسعه روابط فیمابین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

مهمان‌پرست در این دیدار با اشاره به برنامه‌های مورد نظر سیاست خارجی کشورمان در توسعه روابط با کشورهای آسیایی به دلیل مشترکات فرهنگی، از سطح روابط خوب سیاسی بین تهران و مانیل ابراز رضایت کرد.

وی در عین حال بر ضرورت همکاری بین مسئولان دو کشور برای توسعه و گسترش روابط در سایر عرصه‌ها به خصوص در بخش‌های اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه با اشاره به موقعیت دو کشور ایران و فیلیپین در دو منطقه مهم در غرب و جنوب شرق آسیا، خاطرنشان کرد: ایران و فیلیپین می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات خود نقش پل ارتباطی بین این دو منطقه را در راستای توسعه روابط اقتصادی و تجاری و نیز گردشگری ایفاء کنند.

وی افزود: امیدواریم سال آینده و همزمان با پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی، شاهد جهش در سطح روابط در همه بخش‌ها باشیم.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در این ملاقات با تشریح آخرین روند تحولات داخلی و روابط خارجی ایران از جمله تحولات خاورمیانه و خلیج فارس اظهار داشت: با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب آقای روحانی رئیس جمهور منتخب، فرصت بسیار مطلوبی به خصوص برای کشورهای غربی جهت اصلاح رویکرد خود در ارتباط با ایران و روابطی مبتنی بر احترام متقابل و عدم مداخله در امور دیگران و به ویژه احترام به حقوق مشروع ملت بزرگ ایران ایجاد شده است.

خانم پترونیلا گارسیا مدیرکل آسیا و آفریقای وزارت امور خارجه فیلیپین نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات، بر وجود زمینه‌های بسیار مساعد جهت توسعه و ارتقاء سطح همکاری‌ها و روابط بین تهران و مانیل تاکید کرد.

خانم گارسیا همچنین آمادگی وزارت امور خارجه فیلیپین را برای تداوم و تقویت همکاری و رایزنی مستمر بین مسئولان دو کشور به منظور توسعه همه جانبه روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری و نیز مشارکت فعال در برنامه‌های متنوع پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی اعلام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار