امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23176
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط»، «مقتدا صدر»، رهبر جریان صدر دستور تشکیل کمیته‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط»، «مقتدا صدر»، رهبر جریان صدر دستور تشکیل کمیته‌ نظارت بر «جیش المهدی» را صادر کرد. بعد از گذشت دو سال از تعلیق این شاخه نظامی جریان صدر، اکنون رهبر این جریان، دستور تشکیل کمیته‌ای نظارتی به ریاست «حازم الاعرجی» را صادر کرده است.

مقتدا صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس اصل محبت و وفاداری و ایستادن مقابل هرگونه درانزوا نگه‌داشتن و به حاشیه کشانده شدن و تداوم فعالیت در مسیر درست خاندان صدر، برخود لازم دیدیم که کمیته‌ای را برای نظارت بر جیش‌المهدی به مدت یک سال تشکیل دهیم.

«جواد الجبوری» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «الاحرار» وابسته به جریان صدر در این‌باره گفت: اهداف زیادی در پشت این تصمیم مقتدا صدر قرار دارد. به ویژه که پس از خروج اشغالگران، فعالیت این ارتش به حالت تعلیق در‌آمد تا از فعالیت مسلحانه به مرحله جدید فعالیت مدنی، فکری و فرهنگی منتقل شود. کما اینکه بسیاری از اعضای این ارتش وارد فاز فعالیت‌های فرهنگی و روشنفکرانه شدند.

وی افزود: چنین اقداماتی چه سیاسی، چه فکری و چه اجتماعی نیازمند هماهنگی‌های متعدد است. در نتیجه یک طرف باید مسئولیت این امر را با گسترش چارچوب‌های آن، بپذیرد. ضمن اینکه برخی امور و پیامدهای مربوط به فعالیت اعضای این ارتش در دوران اشغالگری عراق وجود دارد. به عنوان مثال، اسامی برخی از اعضای این ارتش در فهرست ماده 4 تروریسم قرار گرفته و باید برخی پیگیری‌های حقوقی و قضایی در این راستا انجام شود.

جیش‌المهدی در اواخر سال 2003 برای مقابل با اشغالگران آمریکایی به دستور مقتدا صدر تشکیل شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها