امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23182
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان زیباسازی شهر تهران از تمامی هنرمندان دعوت کرده تا طرح‌ها و پیشنهادهای خود را در زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان زیباسازی شهر تهران از تمامی هنرمندان دعوت کرده تا طرح‌ها و پیشنهادهای خود را در زمینه مجسمه‌سازی شهری با رویکردهای متنوع ارائه کنند.
 
در این فراخوان آمده است: طرح‌ها و پیشنهادها می‌تواند برای تمامی فضاها و محیط‌های شهر تهران اعم از میادین، معابر، پارکها، آب‌نماها و سایر فضاهای عمومی شهری باشند و پیشنهادهای هنرمندان می‌تواند شامل ایده‌های متنوع، موضوعات مرتبط با فضاهای عمومی متناسب با ویژگی‌های عمومی و اختصاصی پروژه‌های شهری، مبتنی بر فرهنگ بومی، ایرانی، اسلامی و با رعایت آداب و عرف اجتماعی باشند.
 
علاوه بر این طرح ها و پیشنهادهای هنرمندان می‌تواند همه موضوعات اعم از موضوعات آزاد و یا مرتبط با مناسبت‌ها، اعیاد مذهبی و ملی را در بر بگیرد و همچنین طرح ها می‌توانند با رویکرد دائمی یا ماندگار و موقت یا میرا ارائه شوند. شیوة طراحی آثار نیز می‌تواند فیگوراتیو (رئال یا انتزاعی)، آبستره یا انتزاعی، آثار چیدمانی و محیطی باشد.
 
همچنین آثار منتخب در مرحله اول و دوم از اولویت زمانی برای اجرا در سال جاری برخوردارند. اما اجرای طرح‌های منتخب، منوط به انجام توافقات نهایی با هنرمند و مکان‌یابی قطعی خواهد بود.
 
هنرمندان در زمان ثبت‌نام می‌بایست توجه داشته باشند که ابعاد ماکت بین 25 تا 70 سانتیمتر پذیرفته می‌شود، پیشنهاد مکان نصب مجسمه توسط هنرمند، الزامی است و عدم ارائه جانمایی صحیح در رد یا انتخاب طرح مؤثر است و تکنیک اجرا و ابعاد دقیق مجسمه مشخص شود.
 
داوری قطعی صرفاً از روی ماکت انجام می‌شود و در صورت تمایل برخی هنرمندان برای ارائه تصویر یا فایل سه بعدی، طرح‌ها به صورت جداگانه مورد ارزیابی داوری قرار خواهند گرفت و در صورت رأی مثبت داوران، ارائه ماکت برای تصمیم‌گیری نهایی الزامی است.

نتایج داوری هر مرحله به فاصله 10 روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام، در سایت سازمان زیباسازی (www.zibasazi.ir) اعلام خواهد شد و همه ماکت‌ها حداکثر تا 20 روز پس از اعلام نتایج هر مرحله عودت داده می شود.

شورای داوری متشکل از 5 تا 7 نفر از صاحب نظران در زمینه مجسمه‌سازی، هنرهای شهری و معماری خواهد بود و اسامی داوران هر مرحله دست کم 10 روز قبل از زمان ثبت‌نام هر مرحله اعلام خواهد شد.علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان می توانند ماکت طرح پیشنهادی خود را به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز به دبیرخانه به نشانی تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان شهید وفامنش، خیابان جمالی‌ شرقی، پلاک 12، مرکز فعالیتهای مجسمه‌سازی تهران ارسال کنند.

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار