امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23198
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش فارس به نقل از فیسکال تایمز، در برخی موارد اشتباهات انسانی یا نرم افزاری موجب می‌شود تا شرکت‌ها و نهادها تصور کنند شبکه‌های رایانه‌ای آنها ...

به گزارش فارس به نقل از فیسکال تایمز، در برخی موارد اشتباهات انسانی یا نرم افزاری موجب می‌شود تا شرکت‌ها و نهادها تصور کنند شبکه‌های رایانه‌ای آنها مورد حملات هکری قرار گرفته، اما بعد از صرف وقتی مبالغ کلانی برای مقابله با این نوع مشکلات مشخص می‌شود که حمله‌ای در کار نبوده است.

آژانس توسعه اقتصادی یا EDA یکی از آخرین قربانیان این نوع حملات بوده است. این آژانس در یک مورد حدود نیمی از بودجه آی‌تی خود معادل 3 میلیون دلار را صرف نابودی یک تهدید سایبری قلابی کرد.

بر اساس گزارش تازه افشا شده وزارت بازرگانی آمریکا، این واقعه به دسامبر سال 2011 بازمی‌گردد. در آن زمان EDA به جنگ یک تهدید سایبری قلابی رفت که به علت اطلاعات نادرست منتشر شده از سوی یک گروه امنیتی در وزارت بازرگانی جدی گرفته شده بود.

در اثر نگرانی از این حمله مبالغ کلانی برای از بین بردن منشا تهدیدات صرف شد و حتی منابع ارزشمندی نیز از بین رفت. در گزارش ارائه شده به EDA به اشتباه ادعا شده بود از 250 رایانه فعال در شبکه آن 46 رایانه دارای آسیب پذیری های مختلف هستند. اما با توجه به اینکه عملا در این شبکه تنها 146 رایانه بیشتر وجود نداشت بررسی‌ها ادامه یافت و مشخص شد تنها دو رایانه به بدافزار آلوده بوده اند.

مقامات EDA که بسیار دیر متوجه اشتباه خود شدند تا آن زمان از ترس سرقت اطلاعات حساس خود صدها رایانه، چاپگر، صفحه کلید، دوربین دیجیتال و حتی تلویزیون به ارزش 170 هزار دلار را نابود کردند. این محصولات هرگز آلوده به ویروس و بدافزار نبودند. آنها همچنین ده‌ها پیمانکار را برای مسدود کردن راه نفوذ بدافزارها استخدام کردند و در نتیجه در مجموع 2.7 میلیون دلار برای مقابله با خطری که وجود نداشت هزینه نمودند.

برخی افرادی که در این زمینه مسئولیت‌های مهمی داشتند از تجربه و تخصص کافی برخوردار نبوده و آموزش‌های کافی ندیده بودند تا بدانند برای پاکسازی ویروس لزومی به تخریب رایانه‌‌ها نیست. در نتیجه تخریب انواع رایانه‌ها و تجهیزات جانبی در EDA تا ماه آگوست ادامه یافت و در این زمان چون این سازمان دیگر بودجه خود در حوزه آی تی را به پایان برده بود و پولی در بساط نداشت مجبور شد این کار را متوقف کند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار