امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23201
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، این هیات می‌گوید جمع آوری سوابق ارتباطات اینترنتی و مکالمات تلفنی کاربران از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا به معنای ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، این هیات می‌گوید جمع آوری سوابق ارتباطات اینترنتی و مکالمات تلفنی کاربران از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا به معنای نقض حقوق و آزادی‌های مصرح در قانون اساسی است.

این هیات موسوم به هیات آمریکایی نظارت بر آزادی‌های مدنی و حریم شخصی در سال 2004 توسط کنگره آمریکا تاسیس شد تا بر اقدامات ضدتروریستی دولت ایالات متحده نظارت کند. هیات مذکور از آژانس امنیت ملی و دیگر نهادهای دولتی خواسته تا شفاف‌تر عمل کنند و شیوه‌های جمع‌آوری اطلاعات مردم را دقیقا مشخص کنند.

بررسی‌های این مجموعه نشان داده که کنگره آمریکا نظارت کافی بر عملکرد آژانس امنیت ملی آمریکا نداشته و بنابراین باید اطلاعاتی که این نهاد و مجموعه‌های دولتی قادر به دسترسی به آنها هستند محدود شود. علیرغم این واکنش‌های دولتی، برخی نهادهای مدنی می‌گویند اقداماتی از این دست نمی‌تواند مانعی اساسی بر سر راه جاسوسی کاخ سفید از شهروندان آمریکایی ایجاد کند. زیرا دولت و کنگره آمریکا برای تداوم این اقدامات به منظور مقابله با به اصطلاح تروریسم اتفاق نظر دارند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار