امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23203
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 122
عزیز‌اله مهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جشن اتمام ساخت یک میلیون و 600 هزار مسکن روستایی ...

عزیز‌اله مهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص جشن اتمام ساخت یک میلیون و 600 هزار مسکن روستایی با حضور معاون اول رئیس جمهوری افزود: اتمام ساخت یک میلیون و 600 هزار مسکن روستایی که روز گذشته جشن آن برگزار شد،مراحل ساخت آن از سال 84 توسط بنیاد مسکن و بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده آغاز شده بود که البته در کنار این ساخت‌ها باید بازسازی مناطق سانحه دیده از بابت زلزله و سیل را نیز اضافه کرد.

وی ادامه داد: برنامه این است که تا پایان سال جاری بازسازی و نوسازی مسکن روستایی به یک میلیون و 823 هزار واحد مسکونی برسد اما بانک‌ها به دلیل اینکه انتهای کار دولت دهم است همکاری خود را کند کرده‌اند.

مهدیان تأکید کرد: سه بانک رفاه، سپه و ملت بخشنامه بانک مرکزی را برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد را انجام نمی‌دهند.

به گفته وی، بانک ملی ایران هم این بخشنامه را به برخی از استانها ابلاغ نکرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل ارائه کرد که نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت 21 درصد و دوره فروش اقساطی 15 درصد شده است،بر سر این موضوع سوءتفاهماتی درباره نرخ سود 5درصد مسکن روستایی بین مجلس و دولت پیش آمد که دولت مجددا مصوبه کرد و این مساله حل شد.

ظاهرا این مشکل را برخی بانک ها حل کردند،اما بانک‌هایی هستند که متاسفانه هنوز درصد سود را بالا می‌گیرند، به خاطر همین مردم رغبتی نشان نمی‌دهند و کار پرداخت تسهیلات متوقف شده است.

*پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن روستایی از 12،5 به 16 میلیون

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن در پاسخ به این سؤال که آیا سهمیه سال 92 ساخت مسکن روستایی تعیین و میزان افزایش تسهیلات مشخص شده است، اظهار داشت: یکی از مواردی که به شدت پیگیر آن هستیم این است که افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی و تعیین سهمیه ساخت در دولت دهم به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه تا دولت یازدهم مستقر شود فرصت را از دست می‌دهیم، خاطر نشان کرد: طی صحبت‌هایی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم نیکزاد قول داده است که افزایش سقف وام مسکن روستایی را از 12.5 میلیون تومان به 16 میلیون تومان پیگیری و تصویب کند.

وی افزود: یک موضوع دیگری که امید است به آن عمل شود این است که به بانک مسکن هم برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی سهمیه داده شود چرا که این بانک در پرداخت تسهیلات خوب عمل می‌کند.

وی تأکید کرد: با توجه به رشد تورم وام مسکن روستایی حداقل باید تا سقف 16 میلیون برسد بنابراین اگر این عدد به 18 میلیون تومان هم برسد بسیار مناسب خواهد بود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها