امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23206
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 171
علیرضا بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه انتظار دارید کلید بخش کشاورزی دولت یازدهم ...

علیرضا بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه انتظار دارید کلید بخش کشاورزی دولت یازدهم به دست چه کسی داده شود؟ گفت: در حال حاضر کشاورزی ایران به رغم داشتن ظرفیت‌های فراوان از جایگاه اصلی خودش فاصله گرفته است، بنابراین باید وزیر لایق و کارآمد باشد تا بتواند بخش کشاورزی را به جایگاه اصلی خود برگرداند.

*یک خواهش از رئیس جمهور منتخب و هیئت دولت

عضو شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: البته قبل از اینکه به دنبال انتخاب وزیر مناسب بخش کشاورزی باشیم باید خواهشی از رئیس جمهور و هیئت دولت داشته باشیم تا نگاه ویژه‌ای به بخش کشاورزی داشته باشد زیرا در غیر این صورت حتی اگر وزیر خوب هم انتخاب شود، برنامه‌ها و انتظارات بخش کشاورزی محقق نمی‌شود.

*کمک سایر وزارتخانه‌ها به بخش کشاورزی 

بزرگی گفت: در عمکلرد بخش کشاورزی سایرمجموعه‌ها مانند وزارت نیرو، وزارت صنعت و غیره تاثیرگذار هستند و باید هیئت دولت با سیاست مناسب برنامه‌های این مجموعه‌ها را همسو کند.

*کشاورزی اولویت دولت یازدهم باشد

 وی تاکید کرد: همچنانکه در برنامه‌ها و صحبت‌های رئیس جمهور منتخب بارها اشاره شده است، نشان می‌دهد که برای بخش کشاورزی اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و به همین دلیل باید انتظار می‌رود بخش کشاورزی در اولویت دولت بعدی باشد.

*ویژگی کلیددار کشاورزی دولت یازدهم

 عضو شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی مجمع تشخیص مصلحت نظام  تصریح کرد: از رئیس جمهور انتظار می‌رود وزیری را انتخاب کند که  از درون بخش باشد، آشنا به بخش بوده و متخصص باشد.

وی ادامه داد: همچنین مراحل و سطوح مختلف را در این بخش طی کرده باشد تنها از مراکز تصمیم‌گیر نباشد و با محیط کشاورزی و روستا نیز عجین باشد.

عضو شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همانطور که رئیس جمهور منتخب هم اعلام کرده است که در اداره کشور رویه اعتدالی خواهد داشت باید وزیر جهاد کشاورزی دولت آینده هم فردی معتدل باشد و از همه ظرفیت‌های انسانی در بخش کشاورزی استفاده کند نه اینکه بر اساس سوگیری‌های خود دست به تغییرات جدی بزند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در بخش کشاورزی 98 درصد سرمایه‌گذاری از طریق بخش خصوصی است و بر اساس اصل 44 قانون اساسی واگذاری‌ها به بخش خصوصی انجام می‌شود، باید تشکل‌ها هم در انتخاب وزیر جدید نقش داشته باشد.

وی ادامه داد: وزیر دولت آینده باید به دور از تفکر سیستمی باشد تک‌بعدی نگاه نکند زیرا زمانی این بخش رشد خواهد کرد که همه اجزای آن از تولید گرفته تا بازار با هم دیده شوند.

*تعامل خوب با مجلس و رسانه

بزرگی تصریح کرد: وزیر آینده باید بتواند علاوه بر همکاری با تشکل‌ها و بخش خصوصی تعامل خوبی هم با مجلس داشته باشد.

*کمترین کارت زرد و استیضاح را داشته باشد

وی افزود: طی سالهای گذشته استیضاح‌ها و کارت زردهای مختلفی از سوی مجلس برای وزیر کشاورزی دیده شده و وزیر دولت آینده باید بتواند با رأی اعتماد خوبی که می‌گیرد تعامل خوبی نیز با مجلس، تشکل‌ها و رسانه‌ها داشته باشد.

عضو شورای کشاورزی آب و منابع طبیعی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بخش کشاورزی مظلوم واقع شده است و باید از همه ظرفیت‌های رسانه برای دفاع از حقوق کشاورزان استفاده کند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها