امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2321
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قزوین، جعفر حبیبی در دومین همایش استانی شاهنامه‌خوانی هویت ملی ـ اسلامی که امروز در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قزوین، جعفر حبیبی در دومین همایش استانی شاهنامه‌خوانی هویت ملی ـ اسلامی که امروز در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش توانسته نقشه راهی برای خود پیدا کند و آن هم سند تحول بنیادین است.

وی افزود: سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش و به تعبیری می‌توان گفت قانون اساسی حرکت آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهد و امروز هر اقدام و حرکتی که در آموزش و پرورش انجام می‌شود، باید مبتنی بر این سند تحول باشد.

این مسئول عنوان کرد: نقشه جامع فرآیند یادگیری و یاددهی نیز در هفته جاری رونمایی شده که این نیز یکی از سندهای معتبر در محتوای آموزشی ما را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: هم در سند تحول بنیادین و هم در سند برنامه درسی ملی توجه زیادی به هویت اسلامی و ایرانی شده و تأکید زیادی نیز در خصوص تقویت هویت دینی و ملی کودکان  نوجوانان شده است.

حبیبی ادامه داد: بنابراین وظیفه فرهنگیان دنبال کردن این مهم در فرآیند آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: تلاش دشمنان ایران بر این است که ما و جامعه ما را از هویت دینی و ایرانی و تمدن ما دور کنند، بنابراین همه ما باید در این زمینه تلاش کنیم و به دنیا ثابت کنیم که هویت دینی و ملی ما از یکدیگر جدایی‌ناپذیر هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در هویت ملی ما پهلوانی، جوانمردی، سخاوت، شجاعت و دلیری نهفته و ما می‌بینیم که در مکتب دینی ما نیز به این مسائل توجه ویژه‌ای شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: دیروز دلاور مردانی به پاسداری از این مرز و بوم پرداخته و امروز می‌بینیم که با تأسی از دین اسلام و هویت ملی ما شهدای گرانقدر به پاسداری از این کشور پرداختند.

حبیبی افزود: بنابراین امروز وظیفه ماست که به این امر مهم بپردازیم تا بتوانیم به نوعی سبک زندگی تمدن ایرانی و اسلامی را در جامعه کنونی و به خصوص در بین کودکان ما که عناصر اصلی جامعه آینده ایران را تشکیل می‌دهند، رونق دهیم.

وی اضافه کرد: دشمنان ما تلاش می‌کنند برنامه‌ها و کارتون‌هایی که هیچ گونه هویتی را با خود به همراه ندارند، بلکه تهاجم به هویت دینی و ملی ماست با داستان‌های کهن ایرانی جایگزین کنند.

به گفته این مسئول آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند که با همکاری فرهنگیان به تقویت هویت ایرانی ـ اسلامی بپردازد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه پیشینه بسیار درخشانی در تمدن ایرانی و اسلامی داریم، یادآور شد: ما چهره‌های ارزشمندی را در تاریخ ایران اسلامی داریم که باید به آن‌ها بپردازیم و این‌ها را به دانش‌آموزان معرفی کنیم تا در آینده شاهد باشیم که دانش‌آموزان ما به هویت ایرانی ـ اسلامی خود افتخار می‌کنند و ادامه‌دهنده راه آنان هستند.

انتهای پیام/77010/ب30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار