امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23211
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، یک نهاد حقوقی در تونس از تصمیم خود برای شکایت از منصف المروزقی، به دلیل برکناری عثمان بطیخ مفتی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، یک نهاد حقوقی در تونس از تصمیم خود برای شکایت از منصف المروزقی، به دلیل برکناری عثمان بطیخ مفتی این کشور خبر داد.

این نهاد حقوقی تاکید کرد: تصمیم گرفته‌ایم صفا خلیل وکیل تونسی را مسئول تشکیل پرونده اداری شکایت از مرزوقی قرار بدهیم تا رئیس جمهور دست از این تصمیم خود برداشته و مفتی تونس را به مقام خود بازگرداند.

وی افزود: برکناری شیخ عثمان بطیخ تلاش برای تحت کنترل گرفتن خطابه های مذهبی و نهادهای دینی در تونس بوده است که مرزوقی در اقدامی پیش دستانه قبل از برگزاری انتخابات انجام داد تا به تعبیری برای خود آرایی را جمع کند.

دفتر ریاست جمهوری تونس یکشنبه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس تصمیم «منصف مرزوقی» «شیخ حمده سعید» به عنوان مفتی جدید این کشور جایگزین «شیخ عثمان بطیخ» می‌شود.

در این بیانیه به دلیل برکناری عثمان بطیخ اشاره ای نشده و فقط تأکید شده که این تصمیم از دوشنبه اجرایی می‌شود.

به عقیده ناظران تونسی مخالفت های عثمان بطیخ با دعوت های برخی مفتی‌های این کشور برای جنگ در سوریه دلیل برکناری وی است.

بطیخ از اعزام صدها جوان تونسی به سوریه برای جنگ در کنار مخالفان نظام این کشور انتقاد کرده و گفته بود که سوریه سرزمین جهاد نیست زیرا مردم این کشور مسلمان هستند و مسلمانان با یکدیگر جهاد نمی کنند.

بطیخ همچنین در جریان سفر سال گذشته «وجدی غنیم» مبلغ مصری به تونس درخواست کرده بود که برای جلوگیری از فتنه در تونس باید از سفر مبلغان افراطی جلوگیری شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها