امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23212
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش فارس به نقل از ای بی سی نیوز، وی استاکس نت را یک سلاح سایبری بی‌سابقه توصیف کرده که برنامه هسته‌ای ایران را هدف قرار داد و محصول همکاری ...

به گزارش فارس به نقل از ای بی سی نیوز، وی استاکس نت را یک سلاح سایبری بی‌سابقه توصیف کرده که برنامه هسته‌ای ایران را هدف قرار داد و محصول همکاری آمریکا و اسراییل در جریان اجرای یک عملیات مخفیانه جاسوسی بود.

اسنودن این اطلاعات را قبل از افشای نام و شهرتش در اختیار روزنامه‌نگارانی از نشریه اشپیگل قرار داده بود. وی از طریق یک خط ارتباطی امن و ایمیل‌های رمزگذاری شده به سوالات این خبرنگاران پاسخ داده بود.

وی در مصاحبه یاد شده تصریح کرده که آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری یکدیگر استاکس‌نت را کدنویسی کرده و سپس آن را علیه تاسیسات هسته ای ایران به کار گرفته‌اند. اسنودن افزوده که آژانس امنیت ملی آمریکا به طور منظم با دولت‌های خارجی همکاری دارد و بخش بزرگی موسوم به اداره امور خارجی این آژانس وظیفه مدیریت همکاری با شرکای خارجی را بر عهده دارد.

استاکس نت که در سال 2010 برای اولین بار شناسایی شد، در سال 2005 طراحی شده و قرار بود با نفوذ به رایانه‌های فعال در تاسیسات هسته‌ای بوشهر موجب اختلال در عملکرد سانتریفیوژها و در نهایت آسیب فیزیکی به تاسیسات موجود گردد. عملکرد استاکس نت بسیار مخفیانه و زیرکانه بود و به همین علت آمریکا تصور نمی‌کرد ایران بتواند آن را شناسایی کند. اما متخصصان ایرانی با موفقیت آن را شناسایی و خنثی کردند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها