امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23219
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از مجله آمریکایی کامنتری، آلمان حقیقتا ضعیف‌ترین حلقه از زنجیره اروپایی حمایت از تحریم‌ها علیه ایران ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از مجله آمریکایی کامنتری، آلمان حقیقتا ضعیف‌ترین حلقه از زنجیره اروپایی حمایت از تحریم‌ها علیه ایران است.

درحالی‌که کاخ سفید برای ادامه سیاست‌های تحریمی خود علیه ایران تلاش می‌کند، شرکت‌های آلمانی در نمایشگاه تجارت و سرمایه‌گذاری ایران شرکت کرده‌اند.

اتاق بازرگانی ایران و آلمان نیز بدون توجه به تحریم‌ها علیه ایران، به شرکت‌های آلمانی، برای سرمایه گذاری در بخش انرژی این کشور کمک کرده است. اکنون به نظر می‌رسد که دولت آلمان نیز در این زمینه با شرکت‌های آلمانی همکاری می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است، امروز، کنفرانسی با عنوان «امنیت انرژی- چگونگی تامین مطمئن تقاضای جهانی» با حمایت پیتر آلتمایر وزیر محیط زیست و فلیپ روستلر وزیر اقتصاد آلمان در این کشور برگزار می‌شود.

در میان نام سخنرانان این کنفرانس پیتر آلتمایر وزیر محیط زیست آلمان و رستم قاسمی وزیر نفت ایران به چشم می‌خورد. به نوشته رسانه‌ها، در این کنفرانس مقامات علی‌رتبه در مورد «نقش توسعه سیاسی در تولیدات کشورها» و «اثرات ژئواستراتژیک تغییر مسیرهای تامین انرژی جهان» بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

این درحالی است که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه بخش انرژی ایران اعمال کرده است و وزیر نفت ایران در فهرست تحریم‌های این اتحادیه قرار دارد.

به اعتراف این گزارش، به نظر می‌رسد که اعتبار آمریکا نه تنها در میان دشمنان آن، بلکه در میان دوستان و هم‌پیمانان این کشور نیز در حال کاهش است.
انتهای پیام/ آ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها