امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23223
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از تک اسپات، حفره یاد شده چهار سال در سیستم عامل اندروید وجود داشته و به هکرها امکان می‌دهد به هر وسیله ای که مجهز به اندروید ...

به گزارش فارس به نقل از تک اسپات، حفره یاد شده چهار سال در سیستم عامل اندروید وجود داشته و به هکرها امکان می‌دهد به هر وسیله ای که مجهز به اندروید باشد نفوذ و از آن سوءاستفاده کنند.

آسیب پذیری یاد شده اولین بار توسط موسسه امنیتی Bluebox Security کشف شد. حفره مذکور تا بدان حد خطرناک بود که هکرها با استفاده از آن می‌توانستند هر برنامه‌ای را به بدافزار آلوده  و آن را کماکان به عنوان برنامه‌ای قابل تایید و پاک به کاربران عرضه کنند.

مشکل مذکور در کلیه نسخه‌های سیستم عامل اندروید از نسخه 1.6 به بالا وجود دارد و 900 میلیون ابزار الکترونیک را در سراسر جهان تهدید می‌کند. متخصصان امنیتی به کاربران اندروید توصیه کرده‌اند از بارگذاری برنامه‌های جدید و مشکوک از منابع نامعتبر و ناشناخته جدا خودداری کنند.

کاربران همچنین می‌توانند از قابلیت Verify Apps در نسخه 4.2 سیستم عامل اندروید برای تایید محتوای هر برنامه استفاده کنند. تاکنون موردی از آلودگی به این بدافزار در برنامه‌های فروشگاه آنلاین گوگل موسوم به گوگل پلی مشاهده نشده است.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها