امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23227
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از تک نیوز ناو، مشخص نیست که با اجرای این برنامه به چه میزان در هزینه‌های مختلف صرفه‌جویی می‌شود و همچنین این نگرانی وجود دارد ...

به گزارش فارس به نقل از تک نیوز ناو، مشخص نیست که با اجرای این برنامه به چه میزان در هزینه‌های مختلف صرفه‌جویی می‌شود و همچنین این نگرانی وجود دارد که شبکه‌های طراحی شده در قالب این برنامه مورد حمله قرار بگیرند و داده‌ها و اطلاعات عمومی در معرض خطر قرار بگیرد.

این موضوعات به طور بنیادین از سوی کمیته فناوری و علم مجلس عوام و در واکنش به پاسخ‌های هیات دولت انگلیس مطرح شده اند. آندرو میلر رییس این کمیته می‌گوید: یکی از نگران کننده‌ترین موضوعات مساله امنیت است. به گفته وی مدارک موجود نشان می‌دهد که در صورت تداوم این استراتژی نهادهای دولتی در برابر حملات سایبری بی‌دفاع باقی می‌مانند.

بسیاری از نرم‌افزارهای دولتی که در قالب این طرح به کار گرفته می‌شوند کارآیی لازم را ندارند و آسیب‌پذیری‌های مختلفی دارند که دست هکرها را برای خرابکاری باز می‌گذارد. کمیته مذکور از اینکه طراحان نرم افزارهای مختلف مورد استفاده در قالب این برنامه بالاترین استانداردهای امنیتی را رعایت نکرده اند، ناراضی است.

از سوی دیگر هزینه‌های صورت گرفته برای اجرای این برنامه دقیقا برآورد نشده‌اند و معلوم نیست با اجرای این طرح چه میزان صرفه جویی به عمل می آید و اجرای آن تا چه حد به نفع مالیات دهندگان است.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها