امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23238
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام دولت کره جنوبی گفت: مذاکرات روز چهارشنبه سئول و پیونگ یانگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام دولت کره جنوبی گفت: مذاکرات روز چهارشنبه سئول و پیونگ یانگ به منظور بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی بدون حصول توافق پایان یافت اما دو طرف توافق کردند به زودی با یکدیگر دوباره مذاکره کنند.

سو هو رئیس هیات مذاکره کننده کره جنوبی گفت: مذاکرات درباره بازگشایی مجموعه صنعتی کائه سونگ احتمالا 15 جولای مجددا برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد که شمال و جنوب توافق کردند که این مجموعه صنعتی باید حفظ شود و همچنین توسعه یابد.

هو افزود: دو طرف همچنین توافق کردند که مجموعه صنعتی کائه سونگ من بعد نباید به هیچ وجه تعطیل یا تعلیق شود.

این مذاکرات در ادامه مذاکرات کم سابقه هفته گذشته برگزار می‌شود که طی آن دو طرف توافق کردند مجموعه صنعتی کائه سونگ دوباره فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

تمامی کارخانه‌های مجموعه صنعتی کائه سونگ از سه ماه پیش و به دنبال افزایش تنش در شبه جزیره کره تعطیل شدند.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند. کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد.

123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند. در دور اول مذاکرات دو طرف درباره جلوگیری از تعطیلی مجدد این مجموعه و عادی شدن شرایط آن در سریعترین زمان ممکن توافق کردند.

سو هو بعد از پایان مذاکرات قبلی تاکید کرد که کره شمالی تمایل زیادی به بازگشایی کائه سونگ داشت و در این زمینه تلاش زیادی کرد. بعد از 2 سال وقفه این برای اولین بار است که دو کشور پشت میز مذاکره رسمی می‌نشینند و به توافق می‌رسند.
تجار و مالکان کره جنوبی برای بازدید از کارخانه‌های خود به کائه سونگ می‌روند

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها