امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23239
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 78
محمدحسن داجمر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تحولات صورت گرفته پس از اجرای تحریم‌های نظام سلطه ...

محمدحسن داجمر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تحولات صورت گرفته پس از اجرای تحریم‌های نظام سلطه بر علیه کشتیرانی و حمل‌ونقل بین‌المللی دریایی اظهار داشت: هنوز در کشور جوی وجود دارد و برخی از اعضای بخش خصوصی به دنبال آن هستند تا کالای خود را با خطوط کشتیرانی خارجی حمل کنند.

وی افزود: خطوط بین‌المللی کشتیرانی در پاسخ به درخواست بخش خصوصی ایران برای حمل کالاها یا ارقام نجومی اعلام می‌کند و یا اینکه از حمل کالا خودداری می‌کند.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی گفت: طی جلسه‌ای که در اتاق بازرگانی داشته‌ایم قرار شده است تا اتاق بازرگانی اطلاع‌رسانی کند تا اعضای بخش خصوصی برای حمل کالا به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و یا سایر خطوط معتبر دیگر مراجعه کند تا حق آنها اجحاف نشود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در محافل بین‌المللی برای مقابله با تحریم‌های صورت گرفته اظهار داشت: دو پرونده در دست داریم که محتوای این پرونده‌ها اقدامات خلاف مقررات بین‌المللی تحریم‌های وضع شده است که در حال حاضر در اتحادیه اروپا و آمریکا در حال بررسی است.

داجمر گفت: بیشتر این تحریم‌ها جنبه سیاسی دارد و از جنبه فنی و اقتصادی به دور است.

وی افزود: تحریم اول که توسط سازمان ملل اعمال شد به بهانه شواهد و قراین حمل سلاح‌های موشکی و هسته‌ای بود اما در حال حاضر تحریم‌ کنندگان پا را فراتر گذاشته و حمل هر گونه کالا را مشمول تحریم کرده‌اند که این موضوع خسارت‌های زیادی را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی گفت: شرکت کشتیرانی یک شرکت خصوصی و در بورس است و سهامداران خصوصی دارد و اقداماتی که تحریم‌کنندگان انجام می‌دهند در واقع خسارت زدن به اشخاص بی‌گناه است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها