امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23251
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه الیوم السابع گزارش داد که دادستانی مصر دستور بازداشت بدیع به همراه 8 نفر دیگر به اتهام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه الیوم السابع گزارش داد که دادستانی مصر دستور بازداشت بدیع به همراه 8 نفر دیگر به اتهام تحریک در حوادث مقابل گارد ریاست جمهوری را صادر کرد.

صبح روز دوشنبه در جریان درگیری بین هواداران مرسی و نیروهای ارتش در مقابل مقر گارد ریاست جمهوری در اثر تیراندازی به سمت هواداران مرسی، 54 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش دادستانی کل مصر، وزارت کشور را برای توقیف و احضار افراد زیر به اتهام شراکت و تحریک در حوادث گارد ریاست جمهوری مامور کرد:

محمد بدیع رهبر اخوان‌المسلمین، محمد البلتاجى دبیرکل حزب آزادی و عدالت، صفوت حجازى، عبد الرحمن عز فعال سیاسی و عضو جنبش حازمون، محمود عزت دبیرکل اخوان‌المسلمین، عصام سلطان نایب رئیس حزب الوسط، عاصم عبد الماجد از رهبران جماعت اسلامی، صفوت عبد الغنى از رهبران جماعت اسلامی و محمود حسین از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین.

بر پایه این گزارش، تحقیقات دادستانی درباره حوادث و خشونت‌های صورت گرفته در مقابل گارد ریاست جمهوری ادامه دارد و از مکان حادثه بازرسی شده و مقادیری اسلحه، مهمات و مواد محترقه کشف و ضبط شده و نیز از همه زخمی‌ها بازجویی و آنها را به پزشکی قانونی برای کشف علت جراحتشان ارجاع داده‌اند.

بر اساس این گزارش، اجساد کشته‌ها نیز به صورت دقیق کالبدشکافی شد تا علت مرگ مشخص شود و در همین رابطه دستور حبس 200 نفر به مدت 15 روز صادر و بقیه افراد نیز به قید وثیقه آزاد شده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار