امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23253
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، «جوزف لیبرمن»، شخصی که چهار دوره سناتور ایالت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، «جوزف لیبرمن»، شخصی که چهار دوره سناتور ایالت کانتیکت بوده است، در یادداشتی مدعی شد که این خطر وجود دارد که ایران با روی کار آمدن حسن روحانی، راهبرد تیزهوشانه‌تری در مذاکرات هسته‌ای در پیش گرفته و در مذاکرات زمان بخرد.

بر اساس این گزارش، حسن روحانی در سال 2004 در یک سخنرانی خود اعلام کرده که در مذاکرات پیشین، دست به چنین کاری زده است.... چنین راهبردی امروز از آن روزها خطرناک‌تر است چون ایران به تولید بمب هسته‌ای نزدیک‌تر شده است و روزانه 200 سانتریفیوژ پیشرفته نصب می‌کند.

لیبرمن به ایالات متحده و هم‌پیمانانش هشدار داده که بدون تعلیق فوری فعالیت‌هایی که می‌توانند به سرعت به تولید بمب هسته‌ای بینجامند، هیچ تحریمی را لغو نکنند. این به‌معنای آن است که حداقل نصب سانتریفیوژهای نسل جدید در ایران متوقف شود، غنی‌سازی 20 درصدی تعلیق شده و ایران فعالیت بر روی رآکتور پلوتونیوم خود [در اراک] را متوقف کند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود، همواره از منظر یک موضع اصولی تاکید کرده است که هرگز از حقوق هسته‌ای ملت ایران دست نخواهد کشید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها