امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23254
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «نورالدین سعیداف» وزیر معارف تاجیکستان تأکید کرد که در سال جاری جوانان این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «نورالدین سعیداف» وزیر معارف تاجیکستان تأکید کرد که در سال جاری جوانان این کشور را برای تحصیل به مصر نمی‌فرستند.

وزیر معارف تاجیکستان این مطلب را روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی با خبرنگاران بیان کرد و دلیل اصلی آن را ناآرامی‌های اخیر مصر دانست.

این در حالی است که بنابر اطلاع وزارت معارف تاجیکستان، هرساله حدود 15 تن از جوانان تاجیک برای تحصیل به دانشگاه‌های مصر فرستاده می‌شدند.

پیش از این در آستانه ناآرامی‌های مصر، گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های مصر در یک نامه به «رادیو آزادی» نوشته‌اند که در این کشور ناآرام احساس ناامنی می‌کنند.

آنان در این نامه همچنین تأکید کردند که سفارتخانه‌های کشور‌های دیگر دانشجویان خود را از مناطق خطرناک به مناطق امن انتقال داده‌اند اما برای دانشجویان تاجیک این روند وجود نداشته به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تاجیک می‌خواهند که مصر را ترک کنند ولی این امکان را ندارند».

این مسئله در حالی است که سفارت تاجیکستان در مصر در پاسخ به این نامه اعلام کرد که تاکنون در این زمینه دانشجویان به آنان مراجعه‌ نکرده‌اند و در صورت تقاضای کمک، به آنان از طریق اتحادیه دانشجویان تاجیک کمک خواهد شد.

سفیر تاجیکستان در مصر تصریح کرد: بر اساس اطلاعات رسمی که در سفارت این کشور ثبت شده‌ است، 21 نفر دانشجو با بورسیه‌های رسمی در دانشگاه‌های «الازهرا» و «عین‌الشمس» مصر تحصیل می‌کنند. 

به گفته «نرزالله نظراف» سفیر تاجیکستان در مصر، بجز این تعداد، برخی شهروندان تاجیکستان نیز در دانشگاه‌های مختلف این کشور تحصیل می‌کنند که تعداد آنان مشخص نیست.

نظراف در ادامه افزود: بدون در نظر گرفتن اینکه آنان رسمی یا غیررسمی تحصیل می‌کنند، هر شهروند تاجیکستان که نیاز به کمک سفارت داشته باشد و با ما تماس بگیرد به کار وی رسیدگی خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها