امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23255
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 179
عزت‌الله پروازه کارگردان فیلم مستند «عروسک کاموایی» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص ویژگی‌های این مستند اظهار داشت: فریبا معصومی اهل ...

عزت‌الله پروازه کارگردان فیلم مستند «عروسک کاموایی» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص ویژگی‌های این مستند اظهار داشت: فریبا معصومی اهل روستای شولم شهرستان فومن از استان گیلان با نود درصد معلولیت از بدو تولد تا به امروز مدت 27 سال است که به صورت درازکش به زندگی خود ادامه می‌دهد.

این مستند‌ساز ادامه داد: او به پوکی استخوان قبل از تولد دچار شده و فقط سر وی کاملا رشد نموده است.بدن وی به ویژه دستان و پا و قد او بسیار کوتاه است و از 70 سانتی متر تجاوز نمی کند و از لحاظ فیزیکی به کوچولوها شبیه است.

وی افزود:وی مانند هر انسان سالمی نقش مهمی را در خانواده ایفا می‌کند به طوری که با بافت اسباب و وسایل کاموایی و فروش آنها هزینه ساخت خانه‌ای در شهرستان فومن را تامین می‌کند تا پدر و مادر پیرش همراه با خود او بعد از مهیا شدن خانه سال‌های متمادی در آن خانه زندگی‌آرامی را سپری کنند.

کارگردان مستند «عروسک کاموایی» خاطرنشان کرد:خانم فریبا معصومی معلول هنرمند مانند همه انسان‌ها و چه بسا بهتر، نگرش قابل توجه ای نسبت به زندگی و ادامه آن دارد.

پروازه تاکید کرد:این فیلم مستند بخشی از تلاش‌های وی و خلق آثار زیبای هنری به وسیله کاموا و نیز نگرش او در ابعاد مختلف زندگی را با زبان تصویر بیان می‌کند.

وی در خاتمه بیان داشت: مهمترین تاثیر این مستند برای انسان‌هایی است که با تنی سالم در جامعه و خانواده منفعل شده و هیچ تلاشی یا کمترین تلاش را در سرلوحه و نقش اجتماعی خود در زندگی قرار داده اند. 
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها